На сучасному ринку представлено величезне достаток моделей — картинки вражають своєю різноманітністю, в будь-якому магазині можна знайти мінімум десяток варіантів з мультиплікаційними персонажами. Ціновий діапазон також досить широкий. Але надмірно дешеві товари найчастіше є синонімами низькоякісних. Як бачите, у виборі шкільної продукції можна запросто заплутатися, особливо якщо вам ця процедура вперше, і ви збираєте малюка в перший клас. Тому пропонуємо розкласти все по поличках і поговорити про все більш детально і по черзі. Ну що, поїхали!
Що потрібно дитині у школі?
Спочатку варто відзначити, що перелік канцтоварів відрізнятиметься виходячи з того, до якого класу йде дитина. Однак таки існує основний список товарів, які напевно стануть у нагоді для кожного учня:
- Пенал. Без компактного кейсу для зберігання ручок та олівців буде дуже незручно, адже саме завдяки цьому аксесуару можна впорядкувати речі та раціонально використовувати простір портфеля. При виборі слід звернути увагу на надійність замків та блискавок та на ергономічність, необхідні предмети діставати має бути максимально просто.
- Ручки. Якщо йдеться про вибір ручок для учнів молодшої школи, слід вибирати варіанти, які зручно лежать у руці. До того ж моделі для малюків повинні відрізнятися легкістю та невеликим діаметром. А для того, щоб запобігти утворенню клякс, паста повинна швидко висихати на папері.
- Олівці. Це якраз ті товари, на яких не варто економити. Віддавати перевагу слід варіантам середньої твердості (Н або НВ). Грифель має бути міцним, що є запорукою тривалої експлуатації.
- Точилка. Без цього атрибуту важко уявити пенал учня. Щоб уникнути захаращення портфеля та навчального столу сміттям, краще віддавати перевагу моделям, оснащеним резервуаром для тирси.
- Ластик. При виборі слід враховувати тип олівців, використання яких передбачається. Для твердіших моделей з тонким грифелем рекомендована більш жорстка гумка, а ось для середніх – м'яка та еластична.
- Зошити. Вибираючи зошити для письма, звертати увагу слід у першу чергу не на мальовничу картинку, а на густину паперу. Вона не повинна просвічуватись і продавлюватися ручкою. Яскраво білі листи виглядають красиво, проте вони не зовсім корисні для зору. Тому рекомендовані зошити із матовими листами без яскравих ліній. Також є одна фішка, завдяки якій зошити довше збережуть свій акуратний вигляд – вибирайте моделі із закругленими краями. У такому разі вони менше загинатимуться під час використання. І не забудьте обзавестися обкладинками.
- Папка. Багато хто ігнорує придбання цих виробів, проте вони є запорукою тривалого терміну служби зошитів. Інакше зошити можуть просто пом'ятися.
- Лінійки. Ви можете сміливо вибирати, як пластикові, так і дерев'яні моделі, на власний розсуд. Але важливо, щоб на них були чітко видно розподіли. Для молодших класів рекомендовані дерев'яні варіанти, адже вони міцніші. Якщо говорити про довжину, цілком достатньо буде виробу на 15 см. Для учнів молодшої коли достатньо однієї лінійки, але для старшокласників вже знадобиться цілий комплект — транспортири, косі і прямі лінійки.
- Циркуль. При виборі основним критерієм є безпека. Тому рекомендується віддавати перевагу моделям з товстою голкою та грифелем.
Але найважливішим є щоденник. Саме до його вибору діти підходять відповідально. Тому купувати щоденники бажано з урахуванням думки та побажань майбутнього користувача. Якщо говорити про загальні рекомендації, краще звернути увагу на моделі зі щільними обкладинками, які дозволять зберегти презентабельний зовнішній вигляд щоденника протягом усього року. Адже цей шкільний атрибут використовується щодня, а відповідно, більш схильний до зносу.
Розвиток творчого мислення
Гризти граніт науки значно цікавіше та веселіше завдяки предметам, спрямованим на розвиток уяви та розкриття фантазії дитини. Мова природно йде про малювання та праці. Це проста та інтуїтивно зрозуміла форма здобуття нових навичок, розвитку дрібної моторики та думки. Тому зовсім не дивно, що в початкових класах величезна увага приділяється ліпленню, аплікаціям, малюванню та моделюванню з паперу. А для креативного розвитку також знадобляться набори для творчості. Насправді найчастіше педагоги рекомендують батькам конкретні торгові марки та види олівців, маркерів та інших товарів. Тому перелік необхідних товарів може змінюватись. Проте є список основних, про які ми й розповімо далі:
- Маркери. Сьогодні вони становлять гідну конкуренцію традиційним фломастерам. Але їх переваги полягають у тому, що малюють вони більш насичено, при цьому відрізняються довговічністю та зручністю використання.
- Кольорові олівці. Ну тут діє одне правило: що більше – то краще. Для повного вираження задумів дитини бажано придбати максимально можливий достаток забарвлень. До того ж, різноманітність кольорів стимулює розвиток навичок їх гармонійного поєднання. Часто педагоги рекомендують надавати перевагу олівцям з м'яким стрижнем, оскільки вони малюють більш насичено.
- Фарби. Палітра є обов'язковим атрибутом у розвиток дитячої творчості. Найбільшою популярністю користуються палітри у пластикових ємностях, тому що вони відрізняються практичністю та зручністю у використанні.
- Пластилін. На ринку представлено величезну різноманітність варіантів, тому вам, напевно, буде з чого вибрати. Можливості для творчості суттєво розширюються завдяки перламутровому, суперлегкому, кульковому видам пластиліну. А завдяки настільки значному асортименту і процес творчості стає більш цікавим.
Крім перерахованих вище атрибутів не варто забувати і про альбоми, набори пензликів, клей ПВА, ножиці, кольоровий картон і папір.
Підсумки та висновки
Краще віддавати перевагу товарам від торгових марок, що добре зарекомендували себе. Завдяки хорошій репутації брендів ви можете бути впевненими в їх якості та безпеці для малюка. Також особливо важливо, щоб школа та все, що за її стінами відбувається, викликали щирий інтерес у дитини. Тому чудовою ідеєю буде залучити потенційного школяра до вибору канцелярії та інших покупок для школи.