Початок садово-городнього сезону вимагатиме не тільки вкладення сил та енергії, а й підготовку землі, придбання саджанців та насіння. Також буде потрібна наявність якісного інвентарю для обробки ґрунту та забезпечення догляду за ділянкою. На цю тему ми поговоримо далі детальніше.

Які садові інструменти бувають?

Почнемо з огляду необхідного інвентарю, без якого неможливо приступити до виконання робіт у саду та на городі. Для роботи вам знадобляться такі інструменти для сада:

 1. Лопата. Це багатофункціональний садовий інструмент, з використанням якого можлива обробка землі, посадка розсади та збирання врожаю. Затребувані як універсальні садові, так і штикові лопати. Для зручності у використанні моделі оснащують дерев'яними утримувачами, а ківш виконується з металу та нержавіючої сталі.
 2. Граблі. Для садової ділянки цей інструмент є незамінним, тому що дозволяє згрібати траву, солому, сіно, сміття. Крім цього ця зброя ефективно розпушує ґрунт і розбиває грудки землі. Граблі бувають віяловими та зубчастими. Перший варіант оснащений тонкими зубцями, які розташовані у вигляді віяла. Зубчасті відрізняються наявністю товстих і міцних зубів, які розташовані паралельно один одному. Цей інструмент використовується для згрібання листя.
 3. Тяпка. Даний інструмент використовується для прополювання, розбивання ґрунту. Пристосування рекомендується застосовувати при посадці насіння овочів та квітів.
 4. Вила. Зброя оснащена 2-6 зубами, виготовленими з алюмінію, нержавіючої сталі або металу. Інструментарій використовується у сільському господарстві для перекидання сіна.
 5. Лійка. Поливальний інструмент допомагає доглядати рослинність на присадибній ділянці, забезпечивши своєчасний полив.

Також є безліч інших інструментів для роботи в саду, які є допоміжними. Але вищезгаданий перелік пристосувань є базовим, і потрібно кожному власнику присадибної ділянки.

Набір інструментів для садуЛійка насадка для шлангу

Що таке рукавички та як вони використовуються?

Важко уявити роботу в саду без садових рукавичок. Завдяки цим аксесуарам можна зберегти руки від забруднень. Адже цілком очевидно, що виконання завдань із землею, чагарниками та рослинами несприятливо відбивається на шкірі рук. До того ж обробіток ґрунту з використанням такого інвентарю, як граблі, сапки та лопати можуть стати причиною появи мозолів, які можуть завдати відчутного дискомфорту. Тому важливо використовувати рукавички для саду.

Рукавички для саду та городу спочатку повинні бути міцними та зручними у використанні. Оскільки рукавички є витратним матеріалом, бажано щоб вони були бюджетними. Дорогі моделі не вигідно регулярно міняти. Рукавички виготовляють із гуми, синтетичного трикотажу та текстилю. Вироби захищають від хімічного, механічного впливу та забруднень. Вони стануть у пригоді не тільки в саду і на городі, але і для роботи по дому. Часом є необхідність справлятися і з складнішими завданнями, котрим потрібен додатковий захист. У разі актуальні водонепроникні моделі до ліктя чи середини плеча. Відповідно, вибирати рукавички необхідно, виходячи з робіт, виконання яких планується.

Яке значення має ґрунт для рослин та як його вибрати?

Так як для кожної рослини потрібен особливий ґрунт, перш ніж купити грунт для рослин, потрібно знати про деякі переваги вазону. Цілком природно, існують групові особливості, завдяки яким рослини можна об'єднати за ґрунтом і умовами вирощування, що використовується. За рахунок цього є можливість підбирати ґрунт не для однієї конкретної рослини, а для цілої групи. Але здоров'я квітки багато в чому залежить саме від використаного ґрунту. Саме з ґрунту квіти отримують необхідні поживні речовини. Склад ґрунту впливає на стан кореневої системи та надземної частини рослин. Тому необхідно знати особливості підбору ґрунту.

 1. Лужний та кислий ґрунт. Грунтові суміші можуть мати лужну чи кислотну реакцію. Також у продажу представлений і нейтральний ґрунт. Вибирати слід виключно з урахуванням особливостей кольорів. Одні рослини добре почуваються в кислому ґрунті, інші можуть із нею зовсім загинути.
 2. Складові компоненти. Багато в чому реакція ґрунту залежить від компонентів, що входять до земляної суміші. У природі склад ґрунту залежить від особливостей довкілля. Але для кімнатних кольорів компоненти можна підбирати. Вирізняють дернову, листову, торф'яну, перегнійну землю. Крім цього важливими компонентами є кора дерев, мох та річковий пісок.

Великою популярністю користується універсальний ґрунт для рослин, тому що він містить компоненти та поживні речовини, які підходять для більшості представників флори.

Як вибрати горщик для рослин?

Після того, як ми визначилися з підбором ґрунту, інструментами та допоміжними пристроями, давайте розберемося, як вибрати горщики для рослин. Саме від місткості залежить розвиток рослини. Іноді бувають випадки, коли квітка погано росте тільки тому, що було неправильно підібрано горщик. При виборі відповідної моделі горщиків для кімнатних рослин необхідно брати до уваги деякі моменти:

 1. Стінки горщика повинні бути рівними, важливо, щоб були відсутні западини і виїмки.
 2. Дренажні отвори необхідні. У горщиках великих розмірів має бути кілька отворів.
 3. Наявність піддону. Цей атрибут можна придбати, як у комплекті з горщиком, так і окремо.
 4. Форма кореневої системи та розмір самої рослини обов'язково повинні враховуватися перед посадкою.
 5. Підбір форми та обсягу повинен здійснюватися виключно з урахуванням потреб кожної конкретної рослини.
 6. Найбільшою популярністю користуються керамічні та пластикові горщики для рослин. Другий варіант відрізняється доступнішою вартістю, при цьому має високі якісні характеристики. Моделі з кераміки відрізняються стильними зовнішніми виглядами, але коштують дорожче і вимагають акуратного поводження.

Якщо ви плануєте пересадку рослини з поділом куща, необхідно придбати кілька горщиків середнього розміру. Для пересадки дорослої рослини необхідно мати горщик на 2-3 сантиметри більше ніж попередній. А якщо ви хочете пересадити культуру, яка продовжує рости, необхідно підібрати горщик на 3 сантиметри більше ніж попередній.

Білий горщик для рослинГорщик коричневий для рослин

Все для саду та городу ви можете купити в інтернет-магазині OnePrice. У каталозі представлені товари високої якості від надійних виробників із гарною репутацією. Доставка можлива Новою Поштою, Укрпоштою та кур'єрськими службами. Залишились питання? Наші консультанти допоможуть вам корисними порадами та рекомендаціями.