Від гелевого манікюру до френча та модного дизайну нігтів – регулярні походи до місцевого манікюрного салону можуть стати чудовим способом подбати про себе. Але це не завжди практично. Навчившись робити манікюр вдома, як професіонал, ви завжди матимете нігті салонної якості в будь-який час. Крім того, регулярне виконання косметичних процедур може бути терапевтичним.

 

Крок 1: Зберіть ці інструменти для манікюру.

Перш ніж ви сядете робити манікюр, вам знадобиться манікюрний набір:

  • Ватні палички

  • Пилка для нігтів

  • Манікюрні палички

  • Кусачки для кутикули та засіб для видалення кутикули

  • Базове покриття

  • Лак для нігтів

  • Рідина для зняття лаку

  • Прозоре верхнє покриття

 

Крок 2: Видаліть старий лак із нігтів.

Це має бути зрозуміло, але починати манікюр з чистого полотна, тобто неполірованих нігтів, просто необхідно. Якщо ви користуєтеся звичайним лаком, використовуйте ватяні палички та засіб для зняття лаку, щоб його зняти. Якщо у вас є гель-лак, використовуйте спеціальний набір для його видалення.

 

Крок 3: Підпиляйте нігті до бажаної форми.

 

 

Ключовим моментом є підпилювання нігтів в одному напрямку за раз.

 

Якщо ви підпилюватимете взад і вперед, ви створите мікророзриви, які можуть призвести до поломки. Натомість послідовно проводьте пилкою лише в один бік.

 

 

Крок 4 (необов'язково): поліруйте нігті, але якщо вам це потрібно.

Акуратно поліруйте нігті в одному напрямку, якщо вони відшаровуються. Якщо ні, ви можете пропустити цей крок. Просто так не варто полірувати нігті, тому що при цьому знімається верхній шар, який найбільш багатий на кератин.

 

Причина, через яку люди полірують нігті перед нанесенням звичайного лаку, полягає в тому, що це допомагає триматися довше лаку. Однак при цьому видаляється натуральний жир з нігтя.

 

Крок 5: Нанесіть засіб для видалення кутикули на зовнішні краї нігтя.

Це м'яко пом'якшить і відлущить суху шкіру біля кутикули, полегшивши її відсунення.

 

Крок 6: Відсуньте кутикулу манікюрною паличкою із ватною головкою.

 

 

Не обрізайте кутикулу. Розрізання кутикули, яка є ущільненням між нігтьовим ложем та вашим тілом, залишає вас відкритими для інфекції. Крім того, якщо ви продовжуєте обрізати кутикулу, ви ризикуєте отримати нерівну рум'яну шкіру навколо нігтя, а цього теж ніхто не хоче.

 

 

Нахиліть кусачки для кутикули (щоб не порізатись) і обріжте непотрібну шкіру, уникаючи кутикули.

 

Крок 7: Нанесіть тонкий шар базового покриття.

 

 

Нігті вкриті натуральними оліями, тому використання базового покриття схоже на нанесення ґрунтовки перед основою. Це дає вам додаткові дні стійкості та захищає ваші нігті від лаку.

 

Крок 8: Нанесіть лак для нігтів.

 

Почніть наносити лак із середини нігтя і рухайтеся до країв нігтя рівномірними мазками. Як тільки він висохне, нанесіть другий шар. Це допоможе зробити манікюр стійкішим.

 

Крок 9: Видаліть надлишки лаку.

Корисна порада: використовуйте кисть, змочену в ацетоні, та акуратно зітріть надлишки зі шкіри.

 

Крок 10: Час верхнього шару.

Коли два шари лаку повністю висохнуть, нанесіть тонкий шар вашого верхнього лаку, щоб скріпити всі разом. Щоб ваш домашній манікюр тримався довше, уникайте швидковисихаючих лаків, тому що вони частіше сколюються.

 

Якщо ви поспішаєте, спробуйте швидковисихаючі краплі замість швидковисихаючого лаку, від якого нігті швидше розшаровуються. Краплі не вплинуть на консистенцію вашого кольорового покриття та не поставлять під загрозу довговічність вашого манікюру.

 

Крок 11: На завершення нанесіть трохи олії для кутикули.

Незалежно від того, чи вирішили ви додати елементи нейл-арту, останнім кроком вашого домашнього манікюру має бути додавання олії для кутикули, щоб зволожити шкіру навколо нігтів.

 

Навіть якщо вам подобаються голі нігті, регулярно наносіть масло для кутикули, щоб запобігти появі задирок і зберегти здоров'я шкіри та нігтів.