Свічки – гарний спосіб додати трохи тепла до кімнати. За допомогою термостійкого контейнера та кількох квіткових горщиків ви можете перетворити ці свічки на ефективний обігрівач.

 

Ви можете використовувати чайні свічки (які відносно дешеві) для більш ефективного обігріву невеликої кімнати, поставивши зверху над свічками кілька горщиків для квітів. Внутрішній горщик вловлює більшу частину тепла від свічок, а зовнішній горщик потім фокусує все це тепло вгору, у повітря, на відміну від тепла, яке просто випромінюється назовні, якщо свічки відкриті.

 

Очевидно, це мало що дасть для обігріву великого приміщення, але якщо ви живете в однокімнатній квартирі або невеликому гуртожитку, ви можете виконати такий трюк.

 

Особливості конструкції

 

Для обігрівача потрібно:

  • 2-3 квіткові горщики (з глини або кераміки) з різним діаметром (від маленького до великого)

  • свічки

  • металевий стрижень

  • болти

 

 

Найголовніше в цій системі – це квіткові горщики, які у перевернутому вигляді розташовуються над свічкою. Горщики вкладають один в одного, після чого з'єднують болтами, між якими розташовується багато гайок. Внизу знаходиться підставка під свічку.

 

 

Між свічкою та горщиками потрібен простір, щоб було повітря для горіння свічки.

 

Коли свічка просто горить у кімнаті, вона дає дуже мало тепла. Адже гаряче повітря стрімко йде вгору, після чого йде з кімнати через вентиляційний отвір. Якщо створити над вогнем такий ковпак із горщиків, він накопичуватиме енергію та нагріватиметься.

 

Горщик як би перетворюється на радіатор. Він накопичує тепло, а потім віддає його до кімнати. Секрет такого обігрівача полягає в тому, що він просто ловить тепло. Звичайно, цей обігрівач не врятує будинок від холоду при вимкненому опаленні. Але певну кількість тепла він все ж таки виділяє.

 

Як працює обігрівач

  1. Вогонь від свічки нагріває центральний стрижень.

  2. Газ переходить із однієї порожнини між горщиками до іншої.

  3. Кожен горщик випромінюваними променями нагріває сусідній.

  4. Тепло поступово доходить до зовнішнього горщика.

  5. Верхній горщик віддає тепло у повітря.

 

Від різних свічок виходить різна кількість тепла. Звичайно, їх не можна порівнювати з приладами, що працюють на електриці. Але в екстреній ситуації ця конструкція може дуже вас виручити.