Теплий сезон добігає кінця, а це означає, що зараз саме час задуматися про те, як утеплити квартиру чи будинок. У зв'язку з дедалі більшим підвищенням цін на енергоносії, як ніколи важливо, оцінити поточну енергоефективність вашого будинку та зробити все можливе для її підвищення. Основні компоненти, такі як котел та система центрального опалення, а також наскільки добре ізольовані ваші двері та вікна, безумовно, мають бути пріоритетом. Однак існують і менші, майже непомітні, зміни, які допоможуть вам не лише почуватися тепліше цього року, а й зберегти енергію вашого будинку.

Свіжий ранок та прохолодні вечори необов'язково означають різке збільшення ваших рахунків за електроенергію! Ми зібрали найкращі поради, які допоможуть вам зберегти дорогоцінне тепло, притримуючи при цьому ваші рахунки за електроенергію на мінімально можливому рівні. Ми маємо деякі інвестиційні пропозиції, які передбачають початкові витрати, але заощадять гроші в довгостроковій перспективі.

1. Замовте обслуговування вашого казана

Перш за все переконайтеся, що ваш котел відповідає вимогам холодної зими. Якщо ваш котел досить старий і знавав кращі дні, є велика ймовірність, що він не працюватиме так ефективно, як раніше. Несправні котли можуть значно збільшити ваші рахунки за опалення, оскільки їм доведеться працювати значно старанніше, щоб нагріти ваш будинок до бажаної температури. Ми рекомендуємо проводити технічне обслуговування вашого котла кожні 12 місяців, щоб забезпечити його ефективну та безпечну роботу.

Хочемо відзначити, що новий котел — це великі початкові витрати, але він допоможе запобігти різкому збільшенню ваших рахунків за електроенергію в найхолодніші місяці.

2. Додайте додаткові шари

Зрозуміло, що чим більше шарів у вашому будинку, тим тепліше в ньому буде. Маючи під рукою додатковий шар одягу чи теплої тканини, ви зможете значно заощадити на опаленні. Подумайте про найкращі пледи, покривала і навіть ковдри заздалегідь, тоді ви зможете зігрітися холодними ночами, не збільшуючи рахунки за електроенергію.

 

Пледи покривала, плед, білий плед

 

3. Переставте меблі

Загородження радіаторів диванами або ліжками може значно вплинути на температуру у вашій кімнаті, тому, можливо, настав час перемістити меблі. Переконайтеся, що всі радіатори не заблоковані, і розставте меблі так, щоб кімната була відкрита для теплого повітря і її було легко нагріти.

Хитрість полягає в тому, щоб розмістити основні предмети меблів, такі як ліжко, диван та письмові столи, досить близько до батарей, щоб відчувати переваги тепла, але з достатнім простором для його циркуляції.

4. Тримайте штори відкритими до 15:00.

Закриті штори дозволяють зберегти тепло вночі, але вдень ми рекомендуємо тримати їх відкритими. Будь-яке сонячне світло природним чином нагріватиме кімнату – це дуже допоможе, коли настане холодна ніч. У розпал зими сонце зазвичай сідає близько 16:00, тому щоб максимально використовувати природне тепло, тримайте штори відкритими приблизно до 15:00.

5. Захистіть вікна від протягів

На додаток до знання того, як утеплити будинок, захист вікон від протягів - це просте і корисне завдання, яке можна здійснити своїми руками. Все, що вам потрібно зробити, це наклеїти пінопластову стрічку на віконну раму (або попросити місцевого майстра зробити цю роботу). Протяги виникають і в щілинах між віконними рамами та стінами – варто задуматися про використання в них спеціального герметика або шпаклівки.

 

Свічки, пледи, килимки

 

6. Закрийте всі двері та вікна

Це може здатися надто очевидним, проте це є дуже важливим пунктом. Залишати двері відчиненими - це швидкий спосіб відвести тепло з кімнати, а це означає, що ви з більшою ймовірністю увімкнете центральне опалення ввечері. Просто зачиніть двері, і ваш простір стане набагато теплішим. І, звичайно ж, те саме стосується і вікон.

7. Застилайте підлоги килимами

Якщо ви шукаєте швидке рішення і у вас немає часу проводити детальну інспекцію будинку на наявність дрібних тріщин та дірок, через які може проникати холод, тоді знайдіть килимок або два і покладіть їх на підлогу. Таким чином ви зможете покрити велику поверхню, і ваш будинок відразу стане теплішим та затишним. Найкращим вибором стане килимок із вовни, яка є природним ізолятором. Частина ізоляційних властивостей вовни полягає у здатності збалансувати вологість у приміщенні, оскільки волокна поглинають та виділяють водяну пару.

8. Додайте свічки

Звичайні свічки миттєво роблять кімнату затишнішою, і хоча вони недостатньо потужні, щоб обігріти кімнату поодинці, вони, безумовно, можуть зробити навколишні приміщення трохи теплішими. Ви можете стилізувати свічки, згрупувавши їх разом на кавовому столику, щоб вони виділяли додаткове тепло під час горіння. Ви відчуєте себе набагато затишніше, притулившись до дивана, коли поряд знаходяться запалені свічки.

 

Свічки, пледи, килимки

 

9. Утеплити двері

Якщо ви запитуєте: "Як утеплити будинок зсередини?", то спочатку зверніть увагу на стан ваших дверей як у приміщенні, так і зовні.

Незалежно від того, старі у вас двері або нові, вони все одно можуть виграти від пристосування смужок для захисту від протягів. Цей метод працює як для внутрішніх, так і зовнішніх дверей. Для зазорів між низом дверей та підлогою можна купити спеціальну «щітку» або відкидну заслінку від протягів. Перед дверима можна розмістити просту перегородку, щоб зменшити рух холодного повітря між кімнатами.

10. Інвестуйте в електричну ковдру

Найкращі електричні ковдри - правильний спосіб уберегти вас від холоду холодного зимового вечора. Якщо ваше ліжко - це, те місце, де ви хочете почуватися найбільш тепло, виберіть електричну ковдру, яка буде знаходитися поверх вашого матраца.

Крім того, ковдру з електроприводом можна перемістити з дивана на ковдру, щоб ви завжди були у теплі, коли вам це потрібно. Якщо вам цікаво, скільки коштує використовувати ковдру, то ми можемо лише підказати, що це залежить від типу ковдри. Але можемо запевнити, що вони є доступною альтернативою іншим варіантам обігріву.