На що звернути увагу, вибираючи термобілизну, спальний мішок і туристичний каремат?
Вибір правильного термоспорядження, спального мішка та каремату може значно підвищити ваш комфорт і безпеку в будь-яку погоду.
Через високий попит на туристичне та військове спорядження спеціалізовані магазини часто не встигають підтримувати наявність необхідного товару. Ось тут і стають у пригоді продавці з ефективним одягом та спорядженням, призначеними для польових умов: це стосується не лише походів і подорожей, а й повномасштабних військових тренувань.
Як уникнути неякісного обладнання, яке викликає безсоння, застуду, натирання та інші проблеми? У цій статті ми розповімо, як вибрати якісні речі, що будуть виконувати свої функції, а також як за ними доглядати, щоб вони прослужили довше. Також хочемо підказати, які речі не варто купувати, попри їх низьку ціну та привабливий вигляд, адже подорожі, походи та участь у військових діях вимагають використання якісного польового одягу та спорядження.
Відразу хочемо підкреслити, що потреби кожної людини можуть відрізнятися, тому цей список слід розглядати як загальний, адже він може змінюватися залежно від обставин.
Зберігайте тепло: вибір термобілизни
Коли справа доходить до термоодягу, потрібно враховувати багато факторів. Від ізоляції до типу матеріалу та посадки. Тому перед тим, як купити термобілизну для ваших індивідуальних потреб, важливо знати про різні типи термоодягу, адже вибір правильного одягу може значно покращити рівень вашого комфорту та продуктивності у холодну погоду.
Види термоодягу
Термоодяг складається з різноманітних матеріалів, усі вони створені, щоб зігріти вас у найхолоднішу погоду. Від натуральних волокон, таких як вовна, до синтетичних матеріалів, таких як нейлон або поліестер, усі ці матеріали мають унікальні властивості, які роблять їх ідеальним вибором для різних кліматичних умов.
Пам'ятайте, що основною функцією термоодягу є передача вологи від тіла до наступного шару одягу з метою запобігання переохолодженню. Існують різні види такого одягу залежно від матеріалу, з якого вони виготовлені:
- Синтетична термобілизна призначена для активного використання. Має приталений крій, ефективно відводить вологу від тіла та швидко сохне. Це означає, що коли ви перестанете рухатися, вам не буде мокро і холодно.
- Термобілизна з шерсті мериноса не тільки відводить вологу, але й зберігає тепло тіла, коли ви не рухаєтесь. Він має зручну посадку, м’який на дотик і ідеально підходить для сну. Не вбирає вологу та запахи. Чим тепліше термобілизна, тим щільніше полотно.
- Комбінована термобілизна з синтетики та вовни підходить для активного відпочинку в холодну погоду. Добре лягає, відводить піт від тіла та зберігає тост.
- Бавовняна термобілизна. Будьте обережні з цим типом матеріалу, адже через тривалий період висихання цього матеріалу після активного руху ви залишатиметеся у вологій тканині, через що вам буде холодно.
Догляд за термобілизною
По можливості прати у воді не вище 30 градусів. Не можна прасувати, прасувати, сушити на батареї або біля вогню, оскільки термобілизна може втратити свої властивості. При пранні термобілизни важливо дотримуватися інструкції на етикетці.
Ізоляція термоодягу
Важливо врахувати тип ізоляції та умови, в яких ви перебуватимете, щоб забезпечити належну кількість тепла та комфорту для вашого тіла.
Існують два типи ізоляції для термоодягу:
- Пуховий утеплювач легкий і забезпечує чудове тепло, але може бути дорогим.
- Синтетичний утеплювач дешевший і міцніший, але він важчий і не такий теплий.
Посадка термобілизни
Правильна посадка вашого термоодягу важлива для комфорту та продуктивності. Ваш одяг має щільно облягати, але не бути надто тісним. Він також повинен забезпечувати свободу рухів і пропускати повітря.
Вибираючи термоодяг, обов’язково приміряйте його та переконайтеся, що він правильно сидить, щоб отримати максимальну віддачу від такого виду одягу.
Як вибрати спальний мішок?
Незалежно від того, чи ви турист, чи військовий, вибір спального мішка є важливим для вашого комфорту та безпеки. Правильно підібраний спальний мішок збереже вас у теплі та сухості за будь-яких погодних умов, забезпечуючи достатньо місця для руху. У цій статті ми обговоримо різні типи спальних мішків, доступних на ринку, і те, як вибрати той, який найкраще відповідає вашим потребам. Ми також розглянемо кілька порад щодо того, як купити спальний мішок, який буде одночасно зручним і міцним.
Сезонність: літній чи зимовий спальний мішок?
Спальні мішки є одним з найважливіших елементів туристичного спорядження, їх можна використовувати як влітку, так і взимку. Залежно від сезону на ринку доступні різні види спальних мішків. Літні спальні мішки призначені для того, щоб вам було прохолодно навіть у найспекотніші дні, а зимові спальні мішки створені, аби вас зігріти у найхолодніші ночі. Купуючи спальний мішок, важливо враховувати такі фактори, як ізоляція, температурний режим, вага та розмір. З огляду на різноманітність доступних варіантів, важливо провести невеличке дослідження, перш ніж робити покупку, щоб ви могли знайти правильний спальний мішок для ваших потреб.
Поради щодо вибору спального мішка
Вибираючи спальний мішок, слід звернути увагу на кілька моментів:
- Зверніть увагу на температуру “комфорт”, яка написана на спальнику та переконайтесь, щоб вона збігалася або була на кілька градусів нижче температури, при якій ви плануєте спати.
- Не орієнтуйтеся на “граничні” та “крайні” показники. Якщо ви проведете ніч при таких температурах, ви можете мати переохолодження, а також загрозу здоров’ю та життю.
- Обов'язково зверніть увагу на наявність висувного капюшона.
- Враховуйте дизайн, ширину та довжину спального мішка відповідно до свого зросту та статури. Ідеально, коли в ньому є трохи вільного місця - тоді спати буде зручно, а утеплювач добре зігріватиме вас.
- Для додаткового утеплення спальника використовуйте вкладку. Вкладка зазвичай виготовляється з синтепону, флісу або шовку. Вона може збільшити температуру спальника на кілька градусів і створити більш рівномірне розподілення тепла. Якщо вам доведеться спати в одязі чи взутті, вкладка також збереже чистоту спального мішка.
- Спальні мішки рідко призначені для перебування на вулиці під дощем; максимум – це сон на росі. Тому для підвищеного рівня вологи варто звернути увагу на моделі, на яких зазначено, що спальний мішок створений для цього.
Туристичний каремат: як обрати?
Існує кілька різних типів туристичних килимків:
- Пінний килимок - добре ізолює від холоду та вологи, що надходить із землі. Довговічний та простий у використанні. Навіть якщо його проколоти, його властивості не зміняться. Легкий, бюджетний, але досить об'ємний.
- Самонадувний килимок має всередині піну, дуже схожу на губку для посуду. Килимок вбирає повітря та самостійно надувається приблизно за 15 хвилин. При необхідності можна подути ротом. У порівнянні з пінним карематом він має кращу теплоізоляцію, зручніший для сну і менший у складеному стані.
- Надувний килимок - легкий, компактний та є найзручнішим для сну, але й найбільш вразливий до проколів.
Теплоізоляція для туристичних килимків.
Показник «R-value» на упаковці служить мірою теплоізоляції килимка. Чим краще килимок ізолює від холоду, тим вище цей показник. Пам'ятайте, що ці показники не є абсолютними; багато залежить від спального мішка, вологості та індивідуального сприйняття холоду.
Догляд за туристичним килимком
Ми радимо поєднувати пінні килимки з надувними або самонадувними килимками. Покладіть пінний каремат на дно вашого спального місця, щоб надувний матеріал не проткнувся його і було тепліше спати. Перед ночівлею переконайтеся, що під вами немає гілок, каменів або скла. Крім того, потрібно подбати про ремонтний комплект. За допомогою сучасних ремкомплектів можна швидко та надійно склеїти порваний надувний килимок.