Як вибрати постільну білизну?

Кольорова, з малюнком, шовкова чи бавовняна? Ми підібрали для вас поради щодо вибору постільної білизни. Найголовніше: уважно враховуйте розміри та тип тканини, щоб найкраще облаштувати свою кімнату!

Час для відпочинку перед сном відіграє важливу роль у якості та комфорту під час ваших сновидінь. Останнє, що вам хотілося б, це незручне простирадло, аби лягти та розслабитися після важкого дня. Купівля простирадла може здатися не дуже простою річчю, адже зазвичай покупка має бути економічною та надзвичайно зручною. Тоді як вибрати та купити постільну білизну, яка допоможе вам добре спати? Ця стаття про купівлю постільної білизни вам неодмінно допоможе!

Що означає підрахунок ниток і яке має значення?

Якщо ви шукаєте міцне бавовняне простирадло, яке буде надзвичайно гладким на дотик, тоді спробуйте відзначити для себе такий параметр як кількість ниток. Підрахунок ниток є ознакою довговічності та гладкості простирадла, він залежить від кількості ниток, вплетених в один квадрат тканини.

Для вашого відома, низька кількість ниток ніколи не означає, що простирадло низької якості. На думку експертів, ідеальне простирадло або підковдра має коливатися в діапазоні 300-400 ниток.

 

Сіра постільна білизна з малюнкомБлакитна постільна білизна з малюнкомЧорна постільна білизна з малюнком

 

Тип тканини та матеріал

Вибір матеріалів для постільної білизни – це особистий вибір. Ви повинні визначити, яку текстуру тканини ви хочете, і наскільки вона має бути теплою або прохолодною, коли ви огортаєтесь нею. Експерти рекомендують мати принаймні два комплекти сатинових або бавовняних простирадл для використання протягом року.

Якщо ви один із тих, хто хоче придбати тенселеві (штучно створена тканина з натуральної деревної целюлози) або фланелеві (м’яка лляна або саржева тканина з вовняним або бавовняним ворсом) простирадла, перевірте, наскільки тепло чи холодно стає у вашій кімнаті протягом кожної пори року. Ви також можете комбінувати різні типи простирадл залежно від свого настрою та рівня комфорту.

Думаєш про те, як вибрати найкращий матеріал для простирадл? Давайте спочатку обговоримо різні види тканини та типи їх переплетення. Хоча спосіб виготовлення та плетіння тканини не будуть ключовими факторами при виборі простирадла, краще знати про деякі технічні моменти:

  1. Перкаль. Це міцна та щільна тканина полотняного переплетення з кількістю ниток принаймні 200, яка забезпечує відчуття легкості та гладкості.
  2. Сатин. Це бавовняна тканина, підкріплена атласним переплетенням, яке забезпечує дуже блискучий вигляд, а також відчуття легкості та м'якості. Водночас сатинова постільна білизна менш міцна, ніж інші варіанти плетіння.
  3. Фланель. Це найкращий варіант для холодних зимових вечорів. Фланелеві простирадла зігріють ваші змерзлі руки та ноги від довгих зимових прогулянок.
  4. Тенсель. Поява волокна Tencel у світі тканин відбулося досить нещодавно. Під час виготовлення цих волокон використовуються екологічно чисті матеріали, як-от деревну целюлозу. У результаті ваші простирадла легкі, міцні, м'які та дихаючі.
  5. Бавовна. Найпопулярніший та широко використовуваний матеріал для постільної білизни. Бавовняна постільна білизна популярна через добру повітропроникність, міцність і м'якість. За нею легко доглядати, вона доступна в різних варіантах плетіння.
  6. Льон. Ще одне натуральне волокно, добре відоме своєю міцністю та повітропроникністю. Він ідеально підходить для літньої постільної білизни, оскільки він легкий і прохолодний.

 

Отже, якщо вам потрібно, щоб ваші простирадла пропускали максимальний потік повітря для глибокого сну, простирадла з Тенсел та бавовни будуть найкращим вибором для вас. Водночас для холодних зимових вечорів варто обрати фланелеві варіанти постільної білизни.

Враховуйте свої потреби у сні

Тепер ви маєте приблизне уявлення про різні типи тканини, переплетення та кількості ниток. Але найважливішим аспектом під час вибору постільної білизни є визначення вашого сплячого типу. Ви потієте всю ніч або боїтеся думки про тремтіння від холоду, коли встаєте з ліжка? Чому ви віддаєте перевагу найбільше? Відчуття розкоші чи дотик м’якої бавовни до шкіри під час сну?

Загалом розділяють два сплячих типи:

  1. Той, що замерзає. Фланелеві простирадла підійдуть для прохолодної зимової ночі.
  2. Той, кому завжди спекотно. Вам стає занадто жарко літніми ночами? Полотно з перкалю або волокна тенскль допомагає збільшити потік повітря та повітропроникність, а отже зберігає прохолоду під час сну.

 

Постільна білизна однотонна бежеваПостільна білизна однотонна сіраПостільна білизна однотонна синя

 

Визначте правильний розмір постільної білизни

Купівля найкращого типу постільної білизни багато в чому залежить від вибору правильного розміру відповідно до вашого ліжка. З давніх часів підготовка ідеального ліжка була пріоритетом після хорошого сну.

 

Щоб забезпечити правильний розмір для вашого ліжка, потрібно виміряти дві речі, як-от глибину та розмір матраца. Однак типові розміри постільної білизни включають:

  • Дитяча: Підковдра - 90x135 см; Наволочка - 50х60 см ; Простирадло - 100x140 см; Простирадло на гумці - 90x200x35 см;
  • Для підлітків: Підковдра - 100x140 см; Наволочка -50х70/75 см; Простирадло - 100x140 см; Простирадло на гумці - 90x200x35 см;
  • Односпальна: Підковдра - 140x200 см; Наволочка -50х70/75 см; Простирадло - 150x250 см; Простирадло на гумці - 160x200х35 см;
  • Двоспальна: Підковдра - 200x220 см; Наволочка -50х70/75 см; Простирадло - 240x260 см; Простирадло на гумці - 180x200x35 см;

 

Тепер, коли вибирати постільну білизну стало простіше, оскільки ви знаєте, який варіант буде найкомфортнішим, щоб забезпечити вам міцний сон. Але не забувайте про естетичну привабливість, оскільки така базова річ значною мірою впливає на ваш інтер’єр. Тому постільна білизна має доповнювати малюнок і колір естетики вашої спальні.

Маємо для вас ще одну невелику пораду. Вибір однотонної постільної білизни, що заспокійливо впливає на око, останнім часом стало трендом, оскільки сучасні інтер’єри часто мінімальні, а однотонні простирадла створюють розкішний вигляд та додає відчуття естетики. Водночас однотонна постіль може полегшити комбінування та поєднання з іншими елементами декору в кімнаті, такими як подушки та пледи, створюючи більш універсальний та цілісний дизайн.