Як вибрати правильне насіння овочів для свого саду?
Мати здоровий, красивий сад може стати справді чудовим досвідом. Витрачення часу на посадку та догляд за квітами, кущами, деревами та овочами може принести велике почуття гордості та завершення. Залежно від клімату, де ви живете, вміст мінеральних речовин у вашому ґрунті та ряд інших факторів, таких як середня кількість опадів і кількість сонця, яке отримує ваш майбутній врожай, визначатимуть найкраще насіння овочів для вашого саду.
У цій статті ви дізнаєтесь, як знайти та купити насіння овочів для свого найкращого саду, адже вибір правильного насіння є важливою частиною отримання чудового врожаю.
Подумайте про планування та розташування саду
Перш ніж вибрати, яке насіння посадити, уважно подивіться або сплануйте план свого саду. Пам’ятайте, що овочам потрібно багато сонця, щоб вирости великими та поживними, тому виберіть місце, де ваше насіння буде максимально освітлене сонцем. Крім того, переконайтеся, що у вашому саду достатньо місця для вирощування овочів, які ви плануєте. Деякі рослини, які ростуть у формі кущів, можуть заглушити менші рослини. Подбайте про те, щоб у вас було багато місця, щоб ваш город міг рости та процвітати.
Вибирайте насіння з урахуванням потреб, часу збирання та вимог до вирощування
Переглядаючи каталог насіння овочів, зверніть особливу увагу на те, що знадобиться кожній рослині та чи є у вас умови для її утримання. Враховуйте необхідний тип ґрунту, необхідну кількість води та необхідний діапазон температур. Звернення уваги на ці фактори дасть вам найкращі шанси на успіх, коли справа доходить до вирощування овочів.
Ще одним важливим фактором, який слід враховувати, є тривалість збору врожаю. Деяким овочам потрібно більше часу, щоб отримати хороший урожай, тому переконайтеся, що ваш час відповідає умовам вирощування, інакше ваші овочі можуть загинути, перш ніж ви навіть зможете насолодитися їхніми плодами.
Не ігноруйте вік насіння. Вік насіння справді має значення. Звичайно, деякі сорти зберігаються роками, але інші, такі як насіння моркви та пастернаку, потрібно купувати щороку, інакше у вас буде неймовірно малий врожай. Тому обов’язково перевірте термін служби насіння сорту, який ви вирощуєте, а також вік насіння на пакуванні, яку ви купуєте.
Види насіння овочів
Існує три основних типи насіння овочів:
- Гібридне насіння овочів створюється селекціонерами для отримання рослини зі специфічними характеристиками. Це може бути все, від стійкості до хвороб до розміру майбутніх плодів. Потім овочеву рослину вирощують і перевіряють, щоб переконатися в досягненні характеристик, яких бажали дослідники.
- Насіння овочів з відкритим запиленням створюють природним шляхом з інших овочів. Це може призвести до перехресного або самозапилення і зазвичай викликається вітром або іншими природними чинниками. Овочі, вирощені з відкрито запиленого насіння, можуть відрізнятися за характеристиками, які вони виражають, тому селекціонери розробили методи селективного розведення.
- Насіння реліквії також зазвичай запилюють відкрито, але різниця в тому, що їм понад 50 років і вони передаються від садівника до садівника. Сорти реліквії дуже унікальні за своїми характеристиками, що робить їх дуже популярними та цінними серед садівників.
Шукайте насіння овочів, стійких до хвороб і шкідників
Ще одна важлива річ, яку слід враховувати при виборі насіння овочів для вашого саду, це те, наскільки вони стійкі до шкідників і хвороб. Дізнайтеся, які шкідники найпоширеніші у вашій місцевості, а потім знайдіть насіння, яке є особливо стійким до цих типів шкідників. Інакше ви можете витратити занадто багато часу та грошей на пестициди та інші форми боротьби зі шкідниками, тоді як ви могли б насолоджуватися та вирощувати здоровий сад. Певні види овочів більш сприйнятливі до таких захворювань, як коренева гниль або інші хвороби, тож попередньо дослідіть цю тему.
Нижче наведено деякі з наших улюблених овочів, насіння яких стійке до шкідників і хвороб.
- Насіння цибулі. Останніми роками було розроблено стійке до шкідників насіння цибулі, яке зараз широко доступне на ринку.
- Насіння редьки. Хороші коренеплоди зазвичай придатні для відкритого ґрунту, стійкі до посухи та квітучості.
- Насіння шпинату. Однорічник, ніжна, ароматна рослина, пряна, має огірковий смак.
- Насіння квасолі. Посадка цього насіння — чудовий спосіб отримати різноманітні рослини та овочі в саду.
- Насіння гороху. Посадка насіння гороху - відмінний спосіб переконатися, що грядка буде наповнена різноманітністю поживних і смачних овочів.
- Насіння огірків. Стійке до шкідників насіння огірків стає все більш популярним серед садівників і фермерів завдяки своїй здатності протистояти поширеним шкідникам, таким як попелиця та інші комахи.
- Насіння кукурудзи. Мають хорошу посухостійкість, що робить їх ідеальними для фермерів, які відчувають обмежену кількість опадів.
- Насіння броколі. Додатковими характеристиками є висока врожайність і чудові смакові якості.
При виборі насіння рекомендуємо вам звернути увагу на українську компанію GL Seeds. Рослини цього бренду повністю адаптовані до кліматичних умов регіонів України та стійкі до впливу шкідників.
Найбільші початкові помилки, яких слід уникати
Після того, як ви купили насіння, висаджувати його правильно має вирішальне значення, оскільки успішна посадка вашого насіння визначатиме успіх вашого врожаю. Ось п’ять найпоширеніших помилок, яких слід уникати, починаючи з посіву:
- Нечитання інструкції з посадки. Якщо цього не зробити, ви можете посадити насіння в невідповідний час або помістити їх у середовище, де вони можуть не рости. Тому приділіть кілька хвилин, щоб уважно прочитати інструкції з посадки та інформацію про вирощування для безперебійного садівництва та отримання найкращих результатів.
- Недостатньо води. На відміну від повністю сформованої рослини з потужною кореневою системою, яка може обходитися без води тиждень, насіння, що проростає, та розсада потребує регулярного поливу.
- Давати занадто багато води. Можливо, у це важко повірити, оскільки вода необхідна для вирощування рослин, але існує така річ, як її завелика кількість.. Надмірний полив ваших рослин може призвести до нестачі кисню, що призведе до заглушення коренів. Тож вам слід переконатися, що ви використовуєте належну кількість води.
- Не звертати уваги на потік повітря. Важливо забезпечити повітряний потік навколо саджанців, щоб підготувати їх до сильних погодних умов, а також звести до мінімуму розвиток цвілі та грибків. Найкраще буде використовувати маленький вентилятор на низьких коливаннях над вашою розсадою.
- Не висаджувати розсаду в горщики. Більшість саджанців люблять пересаджувати у більший горщик один або два рази, перш ніж відправлятися в сад. Це особливо корисно для пасльонових рослин, таких як перець і помідори.