Шкарпетки, як і спідня білизна, - найважливіша і дуже інтимна річ вашого гардеробу. Особливо якщо ви збираєтесь у похід або подорож, це те, що обов'язково і з запасом має бути у вашій валізі.

 

 

Вам варто вибирати шкарпетки в залежності від того, що ви плануєте робити в цих шкарпетках, як довго ви збираєтеся носити їх і наскільки інтенсивний ваш рівень активності. Знання того, як вибрати правильну пару шкарпеток для будь-якої діяльності, може врятувати день як у загальному комфорті, так і в захисті ваших ніг.

 

Тканина для шкарпеток

Вибираючи шкарпетки, насамперед дивіться на склад тканини. Ви виявите, що більшість шкарпеток виготовлені із суміші різних тканин. Розуміння плюсів та мінусів кожного з них допоможе вам прийняти більш виважене рішення.

 

Акрил

Акрил є універсальною тканиною. Він зручний, забезпечує хорошу амортизацію та досить швидко сохне.

 

Бавовна

Якщо ваші ноги потіють сильно, і ви поєднаєте вологу шкіру з тертям, у вас вийде непоганий мозоль. На жаль, бавовняні шкарпетки настільки добре утримують вологу, що після кількох кілометрів бігу чи агресивного пішого туризму ваші ноги просто будуть обмотані мокрою ганчіркою. Тому для аеробних навантажень вибирайте шкарпетки з низьким вмістом бавовни або взагалі без бавовни. З іншого боку, бавовна є найдоступнішою тканиною і чудово підходить для повсякденного одягу чи прогулянок містом.

 

Нейлон

Нейлон поєднується з іншими тканинами, часто становить від 20% до 50% складу тканини. Нейлон додає зносостійкості та міцності та швидко сохне.

 

Еластан, спандекс або лайкра

Цей матеріал додає трохи еластичності і дозволяє шкарпеткам правильно сидіти на нозі. Зазвичай лише невеликий відсоток (від 2% до 5%) тканини шкарпетки складається з цих матеріалів.

 

 

Висота шкарпетки

Шкарпетки до щиколотки (найкоротші) і шкарпетки до чверті (трохи вище) відмінно підходять для бігу, їзди на велосипеді та будь-якого іншого використання із взуттям із низьким халявою. Шкарпетки вище гомілки чудово підходять для катання на лижах.

 

Товщина шкарпетки

Чим товщий носок, тим краща амортизація, особливо якщо в ньому багато вовни. Проте товстіші шкарпетки є також  теплішими. Взимку вибір простий: переходьте на середню товщину, якщо ви не бігаєте.

 

Якщо ви їдете в похід влітку, ви можете поекспериментувати. Спробуйте різну товщину, щоб підібрати більш підходящу для себе. Шкарпетки також можна використовувати як пристосування для точного припасування взуття. Якщо взуття занадто просторе, спробуйте товстіший носок. Якщо взуття занадто тісне, спробуйте надягнути тонші шкарпетки.

 

Зручність

Шкарпетки повинні щільно прилягати до ноги, не стискаючи пальці ніг і не дозволяючи зайвому матеріалу згинатися, м'ятися і викликати тертя. П'ятка вашої шкарпетки повинна щільно прилягати до вашої п'ятки. Область арки має щільно прилягати до вашої ноги. Шви повинні бути плоскими (особливо на пальцях ніг) та не повинні натирати або здавлювати стопу.