На освітлення може припадати близько 20% рахунків за електроенергію типового домогосподарства, тому перехід на енергозберігаючі лампочки – це один із способів скоротити витрати.

 

 

1. По-перше, встановлення лампочки

Очевидне, але суттєве. Товстий багнет, тонкий багнет. Широкий гвинт, тонкий гвинт. Яскравість регулюється, не регулюється. Існує безліч різних типів лампочок, тому якщо ви просто змінюєте аналогічну лампу на аналогічну, візьміть стару лампочку з собою в магазин. Якщо ви купуєте лампочку для нового світильника, запишіть вимоги з коробки.

 

2. Обирайте LED

LED (світловипромінюючі діоди) є найбільш енергоефективними лампами на ринку та заощадять вам гроші за електроенергію, оскільки вони набагато дешевші в експлуатації. Вони коштують трохи дорожче, але вони служать довго, і їх міняти потрібно дуже рідко.

 

Поширена скарга на LED-лампочки, коли вони вперше з'явилися на ринку, полягає в тому, що світло, яке вони випромінюють, було надто різким. Але тепер ви зможете знайти LED-лампочку, яка відповідає м'якому жовтому світлу старих ламп розжарювання, якщо це те, що вам потрібно, і вони вдесятеро ефективніші.

 

3. Дешевша альтернатива - CFL

Якщо у вас недостатньо грошей, щоб витрачати їх на LED, то іншими енергоефективними альтернативами є CFL (компактні люмінесцентні лампи).

 

У вас можуть бути CFL у вашому будинку, яким потрібно трохи часу для прогрівання, але зараз це не така проблема, як раніше. Вони не такі ефективні, як LED-лампи, але за вартістю вони дешевші.

 

Правильний вибір світла для вашої кімнати

Більшість старих лампочок, як і раніше, мають еквівалентну потужність від 40 до 100 Вт і більше. Але пам'ятайте, що раніше потужність насправді відображала не яскравість старих ламп, а енергію, яку вони використовували. Потужність нової LED-лампи насправді становить лише 8-10 Вт, хоча вони можуть бути такими ж яскравими, як і традиційні лампи.

 

Яскравість лампи тепер вимірюється у люменах. Традиційна лампа розжарювання потужністю 60 Вт еквівалентна світловому потоку понад 700 люменів.

 

Теплота світла вимірюється за шкалою Кельвіна. Для теплого світла, яке відповідає традиційним лампам розжарювання, вибирайте за Кельвіном 2700.

 

Лампи розжарювання, на яких виросли ваші батьки, повністю знято з виробництва і галогени не відстають від них. Галогени трохи ефективніші за традиційні лампи, але не можуть зрівнятися з LED в енергозберігаючій грі. Отже наступного разу, коли лампочка перегорить, подумайте про те, щоб замінити її найбільш енергоефективним варіантом.

 

 

Для того, щоб обрати найкращий варіант для себе, ви можете завітати до нашого онлайн-магазину