Фізика вогню

Хоч би яким був метод, нам спочатку потрібно мати загальне уявлення про те, що в першу чергу створює вогонь. Давайте спершу розглянемо, що таке вогонь. На відміну від матерії, що займає простір і має масу, вогонь не є матерією, оскільки немає маси. Це результат поєднання двох хімічних речовин: палива та кисню у повітрі.

 

Для появи вогню потрібен каталізатор, яким є тепло. Кожен вид палива має різну температуру займання, відому як точка займання; отже, кількість тепла, яке необхідно застосувати, змінюється відповідно. Деревина, наприклад, повинна досягти температури близько 148,9 ° C, щоб досягти точки загоряння.

 

Вогонь виробляє три фізичні продукти зі згорілого палива – дим, вугілля та попіл. Дим - це леткі гази, що виділяються при горінні палива, а зола складається з усіх матеріалів, які більше не є горючими, таких як мінерали та інші хімічні речовини. Вугілля — це не що інше, як вуглець, який можна повторно використовувати як очищену форму палива, відомого як «деревне вугілля».

 

Коли горить паливо, атоми, що піднімаються вгору, випромінюють світло, видима частина якого називається «полум'ям». Полум'я складається з розпечених газів, а колір полум'я залежить від типу палива, яке ви спалюєте.

 

Роль трута

При подачі тепла на паливо маса палива, до якого ви подаєте тепло, має вирішальне значення для процесу згоряння. Наприклад, якщо прикласти до зубочистки запалений сірник, вона швидко згорить. З іншого боку, якщо ви зробите те саме з масивною колодою, сірник незабаром повністю згорить, практично не вплинув на колоду.

Отже, з цього прикладу бачимо, що легкість згоряння палива залежить від його маси. Якщо ви бажаєте розпалити вогонь, почніть з невеликої кількості палива. Легкі горючі частинки палива, які ви використовуєте для спалювання, разом називаються трутом. Трутом може бути вата, суха трава, кора певних дерев або кульбаби, навіть деякі види сушених грибів. Ми використовуємо трут, щоб розпалити вогонь і розпалити, маленькі гілочки, листя і кілька великих шматків кори, щоб підтримувати його, як тільки з'явиться полум'я.

 

Спосіб №1 – лужна батарея АА та кулькова ручка

Вам знадобиться:

 • Лужна батарея АА
 • Маленький ніж
 • Пружина кулькової ручки
 • Ватна паличка
 • Ручне віяло

 

Метод:

 1. Зніміть пластикове покриття з батареї позитивного полюса.

 2. Розберіть ручку і випряміть її пружину, доки отримаєте прямий шматочок дроту.

 3. З'їшіть ватну паличку так, щоб на одному кінці вата утворила пухнасту масу.

 4. Утримуючи ватну паличку в лівій руці, правою рукою щільно притисніть провід між зовнішнім корпусом та позитивною клемою батареї.

 5. Продовжуйте натискати на провід, доки він не загориться червоним.

 6. Коли дріт загориться червоним, торкніться його розпушеним кінцем ватяної палички.

 7. Тепер вата має спалахнути.

 8. Тепер ви можете посилити полум'я, обережно обмахуючи основу полум'я віялом або трохи подути на нього.

 

Запобіжні заходи:

 • Переконайтеся, що ваші пальці знаходяться на значній відстані від місця, де провід буде світитись червоним, щоб не обпалити пальці.

 • Тримайте під рукою мазь від опіків на випадок, якщо ви обпалите пальці.

 • Переконайтеся, що ватяна паличка дуже суха. Навіть волога з ваших пальців може запобігти займанню бавовни.

 

 

Спосіб №2 – Лужна батарея АА та фольга від жувальної гумки

Вам знадобиться:

 

Метод:

 1. Візьміть фольгу від жувальної гумки.

 2. Відріжте смужку фольги вздовж шириною 0,5 - 0,7 см.

 3. Тепер складіть смужку фольги навпіл, перпендикулярно до довжини фольги.

 4. Зробіть пару надрізів під 45° на складеному кутку, щоб центр фольги став вузьким, щоб вийшов подвійний V-подібний виріз у центрі фольги.

 5. Притисніть один кінець фольги пальцем до позитивної клеми батареї так, щоб сторона фольги торкалася клеми.

 6. Тепер, утримуючи фольгу на позитивній клемі, притисніть інший кінець фольги до негативної клеми батареї так, щоб сторона фольги торкалася клеми.

 7. Папір спалахує в місці V-подібного надрізу і горить по всій довжині смужки фольги.

 

Запобіжні заходи:

 • Переконайтеся, що папір для жувальної гумки повністю сухий.

 • Обов'язково щільно притисніть фольгу до клем батареї, щоб забезпечити гарне з'єднання.

 • Вам потрібно буде швидко перенести полум'я фольги, що горить, на трут або інше місце для вогню, так як фольга горить всього кілька секунд.

 

 

Запобіжні заходи

Поставте поблизу цебро з водою на випадок, якщо вогонь вийде з-під контролю, а також на випадок, якщо вам потрібно буде загасити його, перш ніж залишити місце розведення вогню.

Слідкуйте за тим, щоб на прилеглій території не було хмизу та окремих листів.

Переконайтеся, що вогонь не запалений надто близько до гілок дерев, що нависають.

 

Будьте напоготові

Тепер ви повинні бути достатньо досвідчені у різних методах розведення вогню за допомогою батарейки, коли у вас немає під рукою сірників або запальнички.

 

Хоча здатність розводити вогонь за будь-яких обставин є корисною навичкою, ніколи не забувайте, що вона може бути настільки ж небезпечною, як і корисною, якщо вона вийде з-під контролю. Завжди вживайте необхідних запобіжних заходів при роботі з вогнем і дотримуйтесь заходів безпеки при розведенні вогнища на відкритому повітрі. Якщо ви будете обережні і діятимете дотепно, ви напевно зможете розпалити вогонь і отримати від цього користь.