Ви забули приділити увагу своєму волоссю серед напруженого графіка? Чи ви дуже заплуталися в тому, яким має бути правильний базовий догляд за волоссям серед безлічі варіантів? Тоді ви потрапили на потрібну сторінку. Правильний догляд за волоссям гарантує, що ваше волосся залишиться наповненим, здоровим, слухняним і сильним, а також це не займе занадто багато часу. Продовжуйте читати, щоб знайти правильний догляд для вашого типу волосся.

 

Перш ніж вибрати будь-який режим догляду за волоссям, важливо проаналізувати свій тип волосся та виявити причини проблем із волоссям. За результатами аналізу буде визначено необхідний режим догляду за волоссям та лікування.

 

Догляд за волоссям

 

Чому важливо дотримуватися режиму догляду за волоссям

 

Підтримання хорошого режиму догляду за волоссям так само важливо, як і дотримання режиму догляду за шкірою — він зберігає ваше волосся м'яким, здоровим, вільним від інфекцій, жирності та інших станів. Частота миття голови залежить від типу шкіри голови та текстури волосся.


 

Як визначити свій тип волосся

 

1. Пряме волосся

Пряме волосся погано завивається і укладається від коренів до самих кінчиків. Зазвичай воно м'яке та шовковисте. Жінки з таким типом волосся, як правило, мають жирну шкіру голови, через яку волосся стає жирним рівномірно.

 

2. Хвилясте волосся

Цей тип волосся знаходиться між прямим і кучерявим волоссям. Ви можете помітити невелику або велику м'яку хвилястість локонів у міру просування від коріння до кінчиків. Цей тип волосся має грубу текстуру. Він може добре тримати зачіску. Отже, якщо ви хочете випрямити, завити або укласти волосся будь-яким чином, цей тип є найбільш підходящим і найпростішим для експериментів.

 

3. Волосся, що завивається

Цей тип волосся визначається чіткими завитками від коріння донизу. Волосся, що завивається, має тенденцію бути більш сухим і пухнастим у порівнянні з прямим і хвилястим типами волосся.

 

4. Кучеряве волосся

Кучері цього типу, також відомі як «афроамериканські», характеризуються дуже тугими витками і насправді досить тендітні. Вони мають тенденцію легко ламатися, якщо їх не доглядати належним чином.


 

Чинники, які впливають на те, як часто ви повинні мити голову

 

Мити волосся щодня не рекомендується. Шампуні видаляють ефірні олії та вологу, які необхідні вашому волоссю для зволоження та живлення. Тільки якщо ви потрапляєте в одну з наступних категорій, ви можете часто мити голову шампунем:

 

1. Жирність

Жирне волосся має тенденцію притягувати бруд та забруднення. Це може призвести до закупорки пор та розвитку різних захворювань, таких як лупа. Ваш вік, гени, спосіб життя та гормональні зміни визначають, наскільки жирною буде ваша шкіра голови. Можливо, вам доведеться мити голову майже кожен день, якщо ваша шкіра голови занадто жирна через будь-який із цих факторів.

 

2. Ваш тип волосся

Чим пряміше ваше волосся, тим швидше воно стане жирним. Тонке пряме волосся потрібно мити частіше, ніж щільніше або кучеряве.

 

3. Пил та бруд

Якщо ви більшу частину часу працюєте на відкритому повітрі або займаєтеся такими видами діяльності, як робота в саду, вам, можливо, доведеться мити голову частіше, оскільки шкіра голови піддається більшому впливу пилу та забруднень.

 

4. Спосіб життя

Якщо ви багато подорожуєте або регулярно займаєтеся спортом, ви можете відчути, що шкіра вашої голови пітніє набагато частіше, і вам може знадобитися миття кожні один або два дні.

 

Підібрати та купити шампунь для волосся ви можете тут.

 

Якщо ви відчуваєте якісь захворювання, такі як лупа або надмірна жирність шкіри голови, ви можете поговорити зі своїм лікарем і дотримуватися його рекомендацій.

 

Догляд за волоссям

 

Рекомендований догляд за волоссям за вашим типом

 

1. Догляд за прямим волоссям

Багато хто з нас схильний вважати, що за прямим волоссям легко доглядати, і воно не вимагає особливого догляду. Тим не менш, пряме волосся легко стає жирним, і про нього потрібно піклуватися так само, як і про інші типи волосся.

 

Як мити:

Використовуйте шампунь без сульфатів, який допоможе вам позбутися зайвого жиру та бруду. Є певні продукти, які спеціально створені для того, щоб запобігти сильній жирності шкіри голови та волосся. Рекомендується мити голову раз на 2-3 дні, якщо тільки шкіра голови не стала занадто жирною з інших причин.

 

Як доглядати:

Використовуйте легкий кондиціонер і уникайте незмивних кондиціонерів. Вони можуть обтяжити волосся і зробити його занадто важким. Ви навіть можете вибрати кондиціонер, який містить такі олії, як кокосове масло або олія жожоба. Це зробить ваше волосся насичене і м'яким, не обтяжуючи його.

 

Вибирайте кондиціонер для волосся за посиланням.

 

Наносьте кондиціонер лише за довжиною та уникайте коренів. Це дозволить волоссю біля коріння не падати і запобігти відчуття жирності. Використання мусу для об'єму запобігає падінню волосся біля коріння. Нанесіть його на вологе волосся перед висиханням.

 

2. Хвилясте волосся

З хвилястим волоссям можна експериментувати, якщо його доглядати. Цей тип волосся знаходиться десь між прямим і кучерявим волоссям, тому його легко укладати.

 

Як мити:

Хвилясте волосся не потрібно мити так часто, як пряме, так як воно більш сухе. Хвилясте волосся слід мити раз на 3-4 дні. Вам підійде шампунь без сульфатів, спеціально розроблений для хвилястого волосся.

 

Як доглядати:

Масажуючи волосся з маслами перед миттям, ви збережете його здоровим і зволоженим. Робіть невеличкий масаж за годину до миття голови. Використовуйте кондиціонер для волосся кожного разу, коли ви миєте їх. Кінчики хвилястого волосся, як правило, більш сухі, ніж у прямого. Ви можете використовувати олії, щоб запобігти цьому і зберегти і довжину, і кінчики насиченим і зволоженим.

 

Ви навіть можете використовувати незмивний кондиціонер, щоб зробити хвилі і зробити їх більш помітними. Нанесіть його на вологе волосся після того, як ви вийшли з душу, і зігніть його вперед. Стисніть волосся кулаками, щоб надати їм пружність, і дайте висохнути.

 

3. Волосся, що завивається

Кудрі пожвавлюють будь-яке волосся і додають милоти будь-якій дівчині. Однак їх складно доглядати, і вони дуже швидко сохнуть.

 

Як мити:

Вимийте волосся за допомогою шампуню без сульфатів. Обмежте використання шампуню тільки шкірою голови, оскільки саме вона потребує очищення. Шампуні, як правило, також видаляють ефірні масла і вологу, що може зробити ваше волосся надмірно сухим і пухнастим, якщо його нанести на довжину. Мийте волосся всього раз на тиждень, щоб запобігти їх пересушуванню. Використання кондиціонера для волосся кожні 3-4 дні допоможе зберегти його м'яким і насиченим.

 

Як доглядати:

Догляд за волоссям важливіший, ніж миття шампунем. Це робить їх насиченими та не пухнастими. Ви навіть можете додати кілька крапель ефірної олії у свій кондиціонер, щоб запобігти сухості шкіри голови та волосся. Глибоке кондиціювання волосся може бути невід'ємною частиною вашого догляду.

 

Розплутайте волосся в душі, за доромогою кондиціонеру. Це найкращий спосіб запобігти його ломці. Ви також можете використовувати крем для завивки, щоб відокремити витки волосся. Купуйте і використовуйте насадку-дифузор, щоб волосся не пушилося.

 

4. Кучеряве волосся

Для цього типу волосся характерні дуже тугі завитки. Воно також має тенденцію бути дуже сухим.

 

Як мити:

Використовуйте м'який шампунь без сульфатів, щоб волосся не пересушувалося. Зосередьтеся на корінні та уникайте довжини. Спільне миття з кондиціонером можна робити кожні 2-3 дні на тиждень.

 

Як доглядати:

Глибоко кондиціонуйте волосся не рідше одного разу на тиждень, щоб забезпечити його поживними речовинами та зволожити. Це допоможе запобігти їхньому сплутуванню і сухості. Ви можете щодня наносити на локони зволожуючий спрей, щоб вони залишалися м'якими та зволоженими. Змастіть волосся маслом за годину до того, як змиєте його шампунем та кондиціонером.


 

Загальні поради для всіх типів волосся

 

1. Масаж з олією

Змащувати волосся олією один раз на тиждень необхідно, щоб забезпечити його поживними речовинами та зволоженням. Ви навіть можете використовувати ефірні олії для вирішення конкретних проблем з волоссям.

 

Як робити масаж:

  • Змішайте ефірну олію з олією для догляду за вашим вибором.

  • Підігрійте його трохи та нанесіть на шкіру голови.

  • Акуратно вмасажуйте масло в шкіру голови протягом 5 хвилин і залиште приблизно на годину.

  • Змийте з шампунем із теплою водою.

 

Підібрати та купити олію для волосся ви можете тут.

 

2. Підстрижіть волосся

Ні, стрижка волосся не прискорить їх зростання! Що вона може зробити для вас, так це зробити ваше волосся більш здоровим, м'яким і вільним від січених кінчиків. Рекомендується обрізка один раз на 2-3 місяці.

 

3. Не зав'язуйте волосся занадто часто

Зв'язування волосся може призвести до ламкості і навіть до його випадіння. Це відбувається тому, що коріння постійно висмикується, що в кінцевому підсумку призводить до його поломки.

 

4. Носіть капелюх, коли виходите на вулицю

Відомо, що сонце пошкоджує шкіру, але воно також може зневоднювати та пошкоджувати волосся! Крім того, на шкірі голови можуть накопичуватися забруднення та пил. Це може призвести до того, що ви митимете голову занадто часто, що може виявитися шкідливим у довгостроковій перспективі.

 

5. Мийте волосся прохолодною або теплою водою

Гаряча вода змиває ефірні олії та вологу зі шкіри голови. Використовуйте прохолодну або теплу воду, щоб обполоснути волосся.

 

6. Уникайте використання продуктів, що виділяють занадто багато тепла, або скоротіть користування ними

Продукти, що виділяють тепло (фени, плойки та ін), можуть пошкодити ваше волосся, в результаті чого воно з часом стане ламким і сухим, тьмяним і посіченим. Щоразу, коли ви використовуєте ці прилади, обов'язково нанесіть термозахисний засіб, щоб зменшити пошкодження.

 

Догляд за волоссям

 

Підведення підсумків

 

Підтримуйте режим догляду за волоссям, що базується на вашому типі волосся. Важливо зберігати їх насиченими, м'якими та здоровими. Це також запобігає ламкості та випадінню волосся. 

 

Те, як часто ви миєте голову, залежить від таких факторів, як ваш спосіб життя, як часто жирніє ваше волосся і наскільки часто і довго ви знаходитесь на вулиці.

 

Візьміть за правило робити масаж волосся з використанням олії не рідше одного разу на тиждень, незалежно від типу шкіри голови/волосся. Це допомагає забезпечити живлення ваших фолікулів та зміцнює волосся.

 

Якщо ви відчуваєте будь-які захворювання шкіри голови, що вимагають використання лікувальних шампунів, дотримуйтесь режиму, рекомендованого вашим лікарем.