Сьогодні колаген можна зустріти у всьому, від смузі до сироваток. Однак, це далеко не новий модний інгредієнт для догляду за шкірою та гарного самопочуття, ми народжуємося з надлишком колагену. То навіщо нам необхідно підвищувати його рівень?

Головні викрадачі колагену

Колаген є основним структурним білком організму, що забезпечує тканинам амортизацію, об'єм та підтримку. Він становить 30% білка тіла і до 80% шкіри, але внутрішнє вироблення колагену сповільнюється після 20 років, при цьому шкіра втрачає не менше 1% на рік і 30% в перші п'ять років. Не дивно, що з роками шкіра стає більш в'ялою та зморшкуватою.

У той час як рівень колагену у чоловіків і жінок природно знижується з віком, гормональні зміни під час менопаузи означають, що жінки особливо вразливі до втрати колагену.

Крім віку, колаген втрачається від впливу сонця, забруднення навколишнього середовища та куріння. Нездорове харчування також може призвести до зменшення кількості колагену, оскільки надлишок алкоголю та цукру призводить до того, що соковиті клітини колагену, схожі на виноград, стають жорсткими і перестають функціонувати в результаті процесу, що називається глікуванням.

Однак сьогодні існує безліч способів отримати більше колагену в шкірі, від місцевого застосування кремів і сироваток, що містять колаген (таких популярних брендів як Wokali або Pretty Cowry), до пиття або прийому їжі у вигляді колагенових жувальних гумок, колагенових батончиків або порошкоподібних колагенових напоїв.Патчі для очей, патчі з колагеном, крем для обличчя

Які продукти багаті на колаген?

Кістковий бульйон стає все більш відомим підсилювачем колагену завдяки тому, що він багатий на амінокислоти, які утворюють будівельні блоки, необхідні вашому організму для створення власних білків, включаючи колаген. Крім цього, продукти з високим вмістом колагену включають м'ясо, рибу, молочні продукти та яйця, а рослинні білки, такі як соя, боби, горіхи, насіння та гриби, також допомагають організму виробляти власний колаген.

По суті, дієта, що підвищує вироблення колагену, повинна включати різноманітну суміш білків, овочів та злаків з високим вмістом клітковини. Основна функція таких харчових добавок колагену полягає у збільшенні постачання вашого організму цим життєво важливим білком.Крем для обличчя, крем з колагеном, маска для обличчя, маска з колагеном

З якого віку слід приймати колаген?

Виробництво нашого власного внутрішнього колагену — структурного білка, який надає шкірі щільності та пухлості та робить її поверхню більш гладкою та підтягнутою, — починає сповільнюватися з двадцяти п'яти років. Тому слід починати поповнювати свої природні запаси колагену з середини 20-річного віку, коли рівень протеїну природно починає падати, але найбільша користь колагену буде помітна до і після менопаузи.

Чи корисно приймати колаген щодня?

Щоденний прийом колагену допоможе вам отримати максимальний результат, але переконайтеся, що ваша колагенова добавка містить гідролізований колаген у досить великій кількості з балансом інших вітамінів та поживних речовин для підтримки вироблення колагену.

Що робить колаген у догляді за шкірою?

Колаген є «корисним зволожуючим агентом» у догляді за шкірою і, хоча він може покращити здоров'я шкіри, він не може безпосередньо збільшити вироблення колагену при місцевому застосуванні.

Щоб стимулювати синтез колагену, вам потрібні засоби для догляду за шкірою, що містять пептиди та амінокислоти, створені в лабораторії, які проникають у глибші шари шкіри для покращення регенерації клітин. Це визнана стратегія догляду за шкірою проти зморшок, незалежно від того, чи є її назвою слово «колаген» чи ні.

Продукти для догляду за шкірою з колагеном, які дійсно працюють

Вже давно існують перевірені та надійні інгредієнти для догляду за шкірою, такі як пептиди, ретиноїди (похідні вітаміну А), вітамін С та деякі водорості, які стимулюють вироблення шкірою більшої кількості власного колагену або допомагають їй захистити колаген.

Хочемо відзначити, що вітамін С також захищає клітини від шкідливого впливу навколишнього середовища та допомагає створювати нові, а екстракти водоростей підтримують оновлення колагену різними способами, включаючи пригнічення ферментів, що руйнують колаген.

Маска з колагеном, маска для обличчя, сироватка для обличчя

Переваги використання колагенових засобів

У наші дні стали дуже популярними колагенові маски, (такі як Golden Hydrogel Facial Mask або Beauty Mask) креми, патчі для очей (наприклад, Collagen Crystal Eye Mask) і т.д. Давайте розглянемо основні п'ять переваг колагенових засобів для краси:

  1. Збагачення шкіри пептидами колагену. Колагенова маска або крем, що містить гідролізований колаген, дозволяє пептидам ефективно проникати в шар дерми, що стимулює вироблення еластину та самого колагену.
  2. Зволоження надмірно пересохлої шкіри. Регулярне використання колагенових засобів може усунути грубу, лускучу, тьмяну шкіру і забезпечити достатньо вологи, щоб надати шкірі вологого сяйва.
  3. Зменшення пігментації та нерівного тону шкіри. Колагенові засоби, що містять такі інгредієнти, як активоване вугілля, екстракт морських водоростей, вітамін С та ніацид, ефективні для освітлення будь-яких плям або знебарвлення, викликаних прищами, впливом сонця або забрудненням навколишнього середовища. При постійному використанні він може зменшити появу плям та проблеми з пігментацією, зробивши шкіру яскравішою та гладкішою.
  4. Запобігання відвисанню шкіри. Якщо ви приймаєте пероральну добавку колагену і регулярно наносите колагеновий крем або маску, то такий подвійний профілактичний захід може значно зменшити утворення зморшок, тонких ліній та складок на обличчі.
  5. Омолодження шкіри. Вам не потрібно витрачати великі гроші в центрах догляду за шкірою та косметологічних клініках тільки для того, щоб відчути себе оновленим і повним сил. Колаген для шкіри - це найкраще, що може з нею трапиться. Додавання колагенової маски до вашого домашнього догляду за шкірою обличчя може не лише заспокоїти, а й омолодити її.