Як вибрати генератор для дому: найважливіші моменти

Генератори – це порятунок під час надзвичайної ситуації. Вони можуть забезпечити живлення для освітлення, приладів та важливого медичного обладнання. Але з усією різноманітністю типів генераторів, представлених на ринку, як вибрати той, який підходить саме вам? У цій статті ми розповімо про різні типи генераторів і допоможемо вам вирішити, який з них найкраще підходить для ваших потреб.

Міркування безпеки

Розуміння факторів безпеки мають вирішальне значення, перш ніж вибрати та купити генератор (бензиновий, дизельний або інший). Генератори, як і все, що викидає вихлопні гази, може отруїти вас чадним газом, якщо ви не обережні, тому ніколи не використовуйте генератор усередині приміщення. Крім того, генератори слід розміщувати далеко від відкритих вікон, дверей і вентиляційних отворів, через які в будинок може потрапити чадний газ, і стежити за тим, щоб генератор знаходився в приміщенні, яке добре провітрюється, аби вихлопні гази не концентрувалися в одному місці.

Для того, щоб шкідливі гази не потрапляли до житлових приміщень, радимо придбати портативний детектор чадного газу. Детектори можна придбати в Інтернеті для нечастого використання, але ми радимо закріпити їх на стіні у вашому будинку.

 

Генератор, бензиновий генератор, дизельний генератор

 

Типи генераторів

Різні типи генераторів можна розділити на три основні категорії залежно від їх застосування та джерела енергії. Ці категорії включають електричні генератори, які використовують електроенергію для виробництва енергії; генератори горіння, які використовують паливо; і теплові генератори, які використовують тепло як основне джерело енергії. Водночас виділяють типи генераторів за розміром та типом електроенергії:

  1. Портативний генератор. Такі генератори є найпоширенішим типом. Вони невеликі та їх легко транспортувати. Їх можна використовувати для різних цілей, наприклад, для відпочинку на природі або електроінструментів і електроприладів під час відключення світла. При виборі портативного генератора необхідно враховувати потужність, необхідну для роботи бажаних приладів чи устаткування. Вам також необхідно вирішити, чи ви хочете генератор на бензині, газі, пропані або на сонячній енергії. Портативні генератори – це відмінний варіант для тих, кому потрібна енергія на ходу або під час невеликих періодів відключення електрики. Будьте уважні, зберігайте переносний генератор у безпечному місці, коли він не використовується.
  2. Резервний генератор. Такі генератори більші за переносні генератори і зазвичай встановлюються стаціонарно. Вони працюють на бензині, газі або пропані та автоматично запускаються при відключенні електроенергії. Резервні генератори можуть працювати протягом декількох днів без дозаправки та забезпечувати електроенергією весь ваш будинок або бізнес приміщення. При виборі резервного генератора необхідно враховувати потужність, необхідну для роботи бажаних приладів чи устаткування. Резервні генератори – відмінний варіант для тих, кому потрібна енергія під час тривалого відключення електроенергії. Але оскільки такі генератори встановлені постійно, вони можуть бути дорожчими, ніж переносні моделі. Переконайтеся, що ваш генератор встановлений професіоналом якісно, адже дуже вадливо, аби проводка для резервного генератора має бути встановлена ​​ліцензованим електриком.
  3. Інверторний генератор. Такий генератор, як правило, набагато легший і тихіший, ніж стандартний портативний генератор, що робить його придатним для більш широкого спектра дій, таких як відпочинок на природі, забезпечуючи достатню потужність для зарядки або роботи електроприладів. Інверторні генератори та стандартні портативні генератори розрізняються за типом та кількістю електроенергії, яку вони виробляють. Інверторні моделі, як правило, дорожчі і виробляють менше енергії, проте вони вирішують проблему стрибків напруги шляхом перетворення змінного струму на постійний, а потім назад на змінний, згладжуючи будь-які стрибки напруги.

 

Зарядка, зарядний пристрій, живлення, електрика, світло

 

Корисні додаткові функції генераторів

Нарешті, подумайте, які функції ви хочете отримати від генератора найбільше. Корисні опції зазвичай включають:

  • Електричний старт. У більшості генераторів передбачено ручний запуск з використанням шнура. Однак деякі моделі передбачають кнопковий/автоматичний пусковий пристрій, яким набагато простіше користуватися.
  • Різні датчики. Завдяки покажчику рівня палива, можна будь-якої миті дізнатися скільки палива ще залишилося в баку генератора. Це корисно під час тривалих вимкнень електроенергії, коли вам може знадобитися заправляти його кілька разів. Датчик робочих годин відстежує, як довго пристрій працює, є ще однією корисною функцією. Коли настане час для заміни масла або іншого планового обслуговування, цей параметр повідомить про це.
  • Відключення при низькому рівні олії. Відключення генератора при занадто низькому рівні олії захищає його від пошкоджень. Хоча такий датчик є у кількох портативних моделях, він є стандартною функцією більшості стаціонарних генераторів.
  • Автоматичне відключення від чадного газу. Нові генератори часто поставляються із вбудованими датчиками чадного газу. Якщо рівень газу досягає небезпечного рівня, датчик вмикається та вимикає генератор.
  • Численні розетки. Вам потрібний генератор з кількома електричними розетками, щоб ви могли одночасно підключати кілька пристроїв, якщо він не підключений до електричної побутової панелі з вимикачем. Зазвичай на переносних генераторах є дві або більше електричних розеток, а в деяких навіть чотири або більше.

 

Світло, живлення, електрика

 

Який би генератор ви не вибрали, перед покупкою обов'язково прочитайте відгуки та порівняйте характеристики. І якщо у вас є питання або побоювання з приводу вибору або використання генератора, зверніться за професійною консультацією. Зрештою генератор слід вибирати, виходячи з конкретних потреб та вимог його користувача. Як потенційний покупець, ви повинні знати про переваги та недоліки різних типів генераторів з урахуванням як їх вартості, так і особливостей.