Смартгодинник: речі які слід враховувати перед покупкою

Плануєте купити смартгодинник? Ознайомтеся з нашим коротким посібником із купівлі розумних годинників, щоб отримати кілька коротких вказівок, які слід враховувати, перш ніж вкладати гроші.

Придбання розумного годинника може виявитися дещо складною процедурою, особливо з огляду на велику кількість бюджетних варіантів, доступних сьогодні на ринку. Хоча це може звучати добре для споживачів з обмеженим бюджетом, це більше, ніж те, що здається на перший погляд. Щоб полегшити роботу, ми спростили процес і перерахували кілька ключових моментів, які слід враховувати перед покупкою нового розумного годинника.

Smart watch, Смарт годинник на руці

Екосистема смартгодинника

Найважливішим фактором, який слід враховувати при покупці розумного годинника, є екосистема, що включає пристрій, операційну систему та програми, а також його сумісність з іншими продуктами та послугами.

Екосистема Apple

Якщо у вас є iPhone, то, ймовірно, найкращим рішенням буде придбати Apple Watch. Причина цього досить проста – ви отримуєте найкращу сумісність, оскільки вони створені для екосистеми Apple, і кожна функція працюватиме за призначенням. Є кілька смарт-годинників сторонніх виробників, які можна використовувати з iPhone і напрочуд добре працюють у поєднанні зі спеціальними додатками, але ніщо не може зрівнятися з бездоганним досвідом, який надають Apple Watch.

Екосистема Android

З іншого боку, якщо у вас є смартфон Android, є кілька варіантів. По-перше, існує Wear OS, яка є спеціальною платформою Google для розумних годинників. У той час як попередні версії Wear OS мали свої проблеми, найновіша версія набагато стабільніша і, сміємо сказати, «придатна для використання» в усіх аспектах. Якщо ви зацікавлені в тому, щоб купити смарт-годинник на базі Wear OS, ми радимо ще раз перевірити, чи можна його оновити до Wear OS 3.0, оскільки велика кількість теперішніх продуктів не входить до списку. Потім у нас є Samsung із серією Galaxy Watch, яка працює на власному програмному забезпеченні на основі Tizen. Однак нещодавно випущена серія Galaxy Watch4 тепер поставляється з розгалуженою версією Wear OS 3.0 з деякими частинами Tizen. Наразі це єдиний розумний годинник на основі Wear OS 3.0, який ви можете купити, а також найкращий розумний годинник для користувачів Android.

Нарешті, є багато бюджетних розумних годинників. Це такі бренди, як OnePlus, Xiaomi, Huawei, Realme, Amazfit і деякі місцеві бренди, як-от Boat, Noise тощо. Хоча деякі з них непогані з точки зору дизайну та функцій, вони не вражають екосистемою. Звісно, вони виконають усі основні функції, як-от відстеження вашого здоров’я, надсилання сповіщень, приймання дзвінків і багато іншого. Але вони мають певні застереження, які можуть перешкодити вашому досвіду, особливо коли мова йде про підтримку сторонніх програм.

 

Смартгодинник з паролем

 

Форма та матеріали виготовлення

Купуючи розумний годинник, в першу чергу ви знайдете два варіанти циферблата – традиційний круглий, квадратний чи прямокутний. Тут немає кращого варіанту, і це повністю залежить від споживача, вирішуючи на основі своїх уподобань. Зверніть увагу, що квадратний або прямокутний циферблат може запропонувати трохи більше площі екрана.

Матеріали смартгодинника

Що стосується конструкції, дешевші розумні годинники рідко пропонують такі матеріали, як високоякісна шкіра для ремінців або метал для корпусу. Зазвичай вони мають пластикове покриття з силіконовими ремінцями, які зазвичай не служать дуже довго. Чим більше грошей ви платите, тим кращу якість збірки ви можете очікувати. Розумний годинник із лише металевим корпусом відрізняється від нержавіючої сталі чи алюмінію. Так само є різні якості шкіри, захисного скла, пластику тощо. Оскільки ці розумні годинники призначені для щоденного використання, більшість брендів пропонують надійний захист. У той час як деякі мають дуже міцну власну конструкцію, яка витримує незначні удари, інші пропонують сертифікацію IP, яка гарантує, що вони можуть витримувати пил і воду. Переконайтеся, що ви ознайомилися з цими рейтингами, перш ніж купувати розумний годинник, якщо ви плануєте придбати його для відстеження спортивних занять, особливо плавання.

Дисплей

Дуже важливо враховувати якість і можливості дисплея. Як і на смартфонах, дисплей є основним компонентом будь-якого розумного годинника, оскільки він показує всю інформацію, а також дозволяє взаємодіяти з самим годинником. Тому рекомендується вибрати годинник смарт із хорошим дисплеєм, який добре працюватиме як у приміщенні, так і на вулиці, особливо під прямими сонячними променями. Переконайтеся, що він має якісне захисне скло та чуйну сенсорну систему. Останнє надзвичайно важливо, і його варто враховувати, оскільки погана реакція на дотик може повністю перешкодити користуванню.

Окрім вищезазначеного, слід також перевірити тип панелі дисплея, який використовувався. Дисплей AMOLED зазвичай кращий порівняно з РК-дисплеєм, оскільки він пропонує кращу контрастність, кольори, а також кращу енергоефективність.

 

Смартгодинник з телефоном та навушниками

 

Акумулятор

Однією з найбільших проблем, пов’язаних із володінням розумним годинником, є термін служби акумулятора. Оскільки розумні годинники є маленькими смартфонами для наших зап’ясток, вони мають обмежений час автономної роботи. Багатофункціональні розумні годинники з такими функціями, як вбудований GPS, підтримка стільникового зв’язку, безперервне відстеження серцевого ритму та інші біометричні датчики, як правило, потрібно заряджати протягом ночі, по суті, забезпечуючи вам заряд на цілий день.

Смарт-годинники середнього та бюджетного класу, як правило, пропонують довший час роботи від батареї, а деякі моделі, як стверджується, працюють кілька днів. Ці годинники мають компроміс із високоякісними функціями, тому не є найдосконалішими варіантами на ринку.

Що стосується заряджання, більшість розумних годинників постачаються з власними підставками або док-станціями. У рідкісних випадках ви можете знайти моделі, які підтримують бездротову зарядку, яка є універсальним стандартом, що дозволяє купувати зарядні пристрої сторонніх виробників, якщо ви втратите або пошкодите комплектний зарядний пристрій.