Як вибрати намет для будь-якої пригоди?

Під час походу ваш намет — це ваш невеликий тимчасовий дім! І навіть під час короткого пікніка або барбекю, на фестивалі чи проведенні цікавого дня на пляжі, намет є чудовим предметом, аби забезпечити домашній комфорт та захистити від стихії.

 

Намети бувають самих різних форм і розмірів: від мішків із тонкого шару поліестеру вагою лише пару кілограм до масивних наметів шатер, які ідеально підходять для великих туристичних груп, вагою понад 10 кілограмів більше. Раніше намети виготовляли з товстого важкого полотна, але сьогодні можна обрати з багатьох типів матеріалів, що сприяє довговічності та полегшенню ваги, що робить їх кращими за погану погоду чи сильний вітер.

 

Багато сучасних наметів можуть похвалитися безліччю функцій, зокрема з великими тамбурами, електричним під'єднанням, лофтами, спеціальними кишенями для спорядження, міжкімнатними перегородками та вертикальними стінками для збільшення простору над головою. З такою кількістю різних типів наметів, ви знайдете ідеальний намет для будь-якого походу або поїздки!

 

Отже, розгляньмо різні типи моделей та їхні особливості, аби зробити правильний вибір та купити намет для вашої наступної пригоди. Вибираючи намет, майте на увазі, що розмір, вага, довговічність і стійкість до атмосферних впливів є найважливішими факторами.

 

1. Купольний намет

Купольний шатер або намет – це найпоширеніша конструкція на сьогодні. Він має дві гнучкі стовпи намету, які перетинаються в центрі та прикріплені до кутів намету кілками, утворюючи куполоподібну форму, що дозволяє легко відрізнити цей намет від інших моделей. Намети типу купол пропонуються в різних розмірах, місткістю від однієї людини до приблизно восьми осіб, що робить їх чудовим варіантом як для подорожей з рюкзаком, так і для автомобільного кемпінгу, а також для поодинокої або сімейної пригоди.

 

У конструкціях наметів з подвійними стінками є внутрішній намет, що дихає, який зазвичай виготовлений із сітки для забезпечення вентиляції (і захисту від комарів та інших комах!), і водонепроникна підлога. Другий шар має водовідштовхувальну тканину. Іноді до намету також додається спеціальна підстилка, яка є додатковим шаром тканини під наметом. Якщо ви зацікавлені в одношаровому наметі, то майте на увазі, що внутрішня частина таких моделей є водонепроникною, що знижує повітропроникність, і часто може утворюватися конденсат.

 

Намети купольні легші за інші варіанти наметів, легко встановлюються та можуть мати великий простір залежно від площі підлоги, яку ви вибираєте. Вони зазвичай мають тамбур (зона біля входу в намет), що забезпечує достатньо місця для зберігання спорядження, хоча не всі купольні намети мають їх.

 

Недоліком купольних наметів є те, що вони, через свою легкість, сплющуються або здуваються за умови сильних поривів вітру.

 

Порада: якщо немає дощу, використовуйте трекінгові палиці та дощовик або брезент, щоб створити навіс над дверима намету — це забезпечить захист від сонця та затінене місце для відпочинку!

 

Купольний намет білийНамет купольний зелений

2. А-подібний намет

Колись серед кемперів був дуже популярний  намет з A-каркасом (також відомий як намет Ridge), завдяки простому дизайну, що виглядає як велика буква A. Така модель раніше виготовлялася з щільного полотна з металевими або дерев’яними стовпами, сучасні ж варіанти складаються з легкої тканини, наприклад нейлону та поліестеру, і мають алюмінієві стовпи. Цей намет простий у встановленні та напрочуд стійкий, але він важкий, громіздкий в упакованому вигляді та зазвичай має невелику площу всередині.

 

3. Багатокімнатний намет

Оптимальний варіант для великих сімей з дітьми, багатокімнатний намет ближче до шатра будинку, ніж традиційний намет. Основна перевага цього типу наметів — це приватність, якої вдається досягнути міжкімнатними перегородками. Кілька кімнат також мають місце для зберігання спорядження. Ці намети, як правило, великі та мають внутрішній простір, необхідний для того, щоб забезпечити достатньо місця для великої родини чи групи туристів.

 

Головним недоліком такої моделі є її вага та розмір, а розкладання вимагає більше практики та часу. Вітряні умови також будуть серйозною проблемою для великих багатокімнатних наметів.

 

Попри певні недоліки, багатокімнатні намети є кращим вибором для великих сімейних зборів, оскільки вони забезпечать комфорт і достатньо простору — ви навіть можете розмістити всередині кілька дитячих ліжечок або надувних матраців (у деяких наметах навіть матрац великого розміру)!

 

Порада: якщо ви відпочиваєте великою групою з кількома великими наметами, знайдіть кемпінг, який пропонує кілька «групових місць», і зробіть бронювання! Такі спеціальні туристичні місця зазвичай пропонують комфортні умови проживання, забезпечують додатковий простір, щоб навіть дуже велика компанія могла з комфортом розміститися на місці з гарним краєвидом.

 

4. Намет туристичний

Вибір ідеального туристичного намету може бути заплутаним, оскільки на ринку представлено так багато варіантів. Тип укриття, який ви купуєте, залежатиме від діяльності, для якої ви плануєте його використовувати, і середовища, у якому ви плануєте його використовувати. На щастя, існує багато високоякісних моделей туристичних наметів.

 

Деякі важливі деталі, які слід враховувати при виборі намету, включають матеріали та вентиляцію, висоту верху, сезонну придатність і квадратні метри площі підлоги.

 

Якщо ваша подорож передбачає багатоденний похід, то найкращим вибором буде легкий або надлегкий туристичний намет. Як правило, такі намети менші, ніж інші варіанти, і можуть мати значно меншу вагу в пакуванні, тому туристи можуть носити їх на багато кілометрів у глуху місцевість навіть всередині свого рюкзака (або прикріпивши намет до нього).

 

Як правило дизайн туристичних наметів пропонує невеликий розмір, а якість матеріалів безпосередньо впливає на ціну. Оскільки такі намети зазвичай мають менше стовпів, невеликий розмір пакування, меншу висоту козирка та обмежену площу — то на ринку зазвичай присутні одномісні або двомісні намети, але існують також тримісні та чотиримісні туристичні намети.

 

Намет зелений 2х міснийНамет зелений 3х місний

Як правильно обрати намет для будь-якої пригоди?

Все ж таки як вибрати найкращий намет для вашої подорожі? Тут ви можете ознайомитись з повним списком по вибору правильно намету:

  1. Розгляньте тип вашої майбутньої подорожі чи це автомобільний кемпінг, чи туристичний похід?
  2. Визначте необхідний розмір і місткість виходячи з кількості людей і спорядження, які будуть у наметі.
  3. Оцініть різні матеріали, як-от нейлон або поліестер, щоб знайти той, який достатньо міцним і відповідає вашим потребам.
  4. Подивіться на різні функції вашого майбутнього намету, такі як варіанти вентиляції та захист від дощу, аби визначити, що важливо для вашої конкретної пригоди.
  5. Порівняйте ціни різних брендів і моделі, щоб знайти ту, яка відповідає вашому бюджету.
  6. Перевірте вагу намету та розмір пакування, якщо ви плануєте часто носити його в рюкзаку під час подорожі.
  7. Подумайте про легкість встановлення та демонтажу, особливо якщо ви плануєте ставати табором в умовах слабкого освітлення або поганої погоди.
  8. Подумайте про будь-які додаткові аксесуари, які можуть знадобитися для вашої подорожі, такі як додаткова підстилка або кріплення для спорядження всередині намету.
  9. Дослідіть відгуки інших туристів, які користувалися таким наметом, щоб отримати уявлення про його переваги та недоліки.