Якщо ви маєте справу із засміченням, яке не піддається вантузу, то найкраще підійде трос для чищення труб. Це інструмент, який "зміїться" в труби, щоб видалити засмічення.

 

Сантехнічні троси є більш потужними саморобними очищувачами каналізації, ніж вантузи, але їх складніше використовувати. Ними може бути важко маневрувати на крутих поворотах та вигинах. Щоб уникнути помилок, які можуть вам коштувати дорого, дізнайтеся, як працює ваш трос і як правильно його використовувати.


 

Як користуватися тросом

 

Сантехнічний трос - це довгий гнучкий металевий трос з невеликою розгорнутою пружиною на одному кінці і рукояткою на іншому. Головка троса схожа на штопор. Домашній сантехнічний трос має довжину близько 0,5 - 1,5 м. Трос можна згорнути в круглий моток, коли ви його не використовуєте. Більшість домашніх водопровідних тросів управляються вручну і мають рукоятку, що обертається, для відпускання і маневрування кабелем. Повертаючи ручку, ви обертаєте котушку, щоб переміщатися складними ділянками.

 

Спосіб використання простий. Ви починаєте з того, що вставляєте трос у злив, а потім крутите його вручну, доки не дійдете до засмічення. Коли трос розвертається, він просувається далі по водостічній трубі, поки він не прорветься через перешкоду. Ось більш докладний опис того, як використовувати дренажний трос.

 

Купити трос для чищення труб ви можете у нашому онлайн-магазині.

 

 

Як використовувати дренажний трос:

 

1. Одягніть одяг, який не шкода забруднити, і покладіть старі рушники під труби, з якими ви працюєте. Залежно від характеру засмічення ваша процедура може закінчитися дуже брудно. Це особливо важливо, якщо ви врешті-решт видалите р-trap ("злив у стіну", стояк).

 

2. (Необов'язково, але рекомендується) Розгляньте можливість видалення стояка. Стояк є вигнутим шматком труби під раковиною. Він з'єднує раковину з більшою системою ринв у вашому будинку. Причина, через яку він вигнутий, полягає в тому, щоб запобігти попаданню каналізаційних газів через раковину в будинок. Стояки часто виготовляються з труб ПВХ, хоча вони можуть бути і металевими.

 

Ви можете зняти стояк вручну або за допомогою розвідного ключа. Після того, як ви видалите стояк, ви повинні ретельно оглянути та очистити його. Якщо ви знайшли причину засмічення в цій трубі, можливо вам взагалі не доведеться використовувати трос! Видалення стояка часто полегшує роботу з тросом, оминаючи цей складний поворот.

 

3. Просуньте трос у трубу. Вставте його або в злив (якщо ви не зняли стояк), або в точку доступу на стіні. Якщо ви не зняли стояк, подумайте про те, щоб пустити холодну воду, коли вставлятимете трос.

 

Не вдавлюйте його в злив із великим зусиллям, інакше ви можете пошкодити зливний вхід або трубу. Будьте терплячі і переконайтеся, що головка троса та кабель не надто широкі для стоку, який ви намагаєтесь прочистити.

 

4. Почніть розвертати трос. Тримайте руку з тросом якомога ближче до входу в трубу. Це допоможе спрямувати більше сили у трубу.

 

Подавайте трос у повільному сталому темпі. Якщо ви відчуваєте опір у будь-якій точці, поки кабель рухається трубою, можливо, ви зіткнулися з перешкодою або просто вигином труби.

 

5. Досягши перешкоду, поверніть трос, щоб перемістити головку вперед і назад, продовжуючи натискати. Намагайтеся пройти перешкоду або завернути за кут, але не вдавлюйте трос у стінки труби. Якщо ви чуєте звуки, що скребуть, вам слід зупинитися і спробувати процес заново. Допоможуть стійкі поштовхові та тягнучі рухи при повороті троса.

 

6. Після того, як закінчите, витягніть трос і знову зберіть мийку. Перевірте головку троса на залишки засмічення і очистіть її. Якщо ви зняли стояк, вам слід встановити його на місце на цьому етапі.

 

7. Перевірте раковину. Трос мав успішно видалити засмічення. Якщо у вас ще є засмічення, ви можете спробувати повторити процес спочатку. Однак пам'ятайте, що занадто часте використання дренажного троса може пошкодити ваші труби або стоки. Якщо ретельне чищення не допомогло вирішити вашу проблему, можливо, настав час звернутися до професіоналів.

 

 

Сантехнічний трос - напрочуд простий і доступний інструмент. Поки ви розумієте, як ним користуватися, і маєте терпіння керувати ним, ви можете самостійно впоратися з набридливими засміченнями з раковини, ванни або унітазу.