У холодну пору року багато хто відчуває дискомфортні відчуття – то спекотно, то холодно, причому шати на кшталт капусти сковують рух. Тому зовсім не дивно, що багато спортсменів вважають за краще використовувати термобілизну. Цей сучасний винахід дозволяє забезпечити максимальну зручність як під час туристичних походів, так і в повсякденному житті.

Термобілизна – характеристики та особливості

ТермобілизнаПід термобілизною мається на увазі нижній шар одягу, завдяки якому підтримується комфортабельний температурний режим людського тіла. Дане екіпірування виконує функцію базового шару, якщо говорити про звичний принцип нашарування, що використовується шанувальниками екстремального відпочинку на відкритих майданчиках. Завдяки принципу багатошаровості в одязі дає можливість почуватися комфортно у будь-якому діапазоні температурних режимів та рівні вологості. Крім цього якісне екіпірування відрізняється високою швидкістю висихання та вентиляцією. Тому саме від вибору термобілизни безпосередньо залежить безпека та здоров'я.

Існує думка, що термоодяг гріє лише за мінусової температури. Але вона вкрай помилкова. Головна функція якісних моделей полягає у відведенні вологи від тіла та її подальше випаровування. За рахунок цього забезпечується природна циркуляція повітря, що дозволяє звести до мінімуму дискомфорт від контакту з вологим одягом. Завдяки цій особливості спортсмени значно менше втомлюються навіть при інтенсивних фізичних навантаженнях.

При намоканні від поту звичайний одяг втрачає свої теплоізоляційні властивості. В результаті це загрожує переохолодженням організму. А ось якісна термобілизна здатна ефективно відводити зайву вологу від тіла і при цьому висихати в найкоротші терміни. Внаслідок таких властивостей людина може почуватися максимально комфортно. Також забезпечується надійний захист від переохолодження організму. А захиститись від опадів вам допоможуть дощовики, тому про них не варто забувати, збираючи туристичний рюкзак.

Комфортна термобілизнаТермобілизна для дітей

На що звернути увагу під час вибору?

При виборі відповідної моделі рекомендується керуватися принципом теорії нашарування екіпірування. Суть полягає в тому, що найкращим способом відчути себе зручно в зовнішньому середовищі, що змінюється, стане використання системи гардеробу, при якій можна запросто регулювати чисельність її шарів навіть за наявності змін погодних умов і температурних режимів. Для походу в гори в зимову пору року потрібна наявність трьох шарів одягу:

  1. Базовий. Це саме той шар, який безпосередньо взаємодіє зі шкірою людини. В такому випадку йдеться якраз про термобілизну.
  2. Середній. Цей шар забезпечує ізоляцію.
  3. Зовнішній. Це оболонка, яка захищає тіло людини від опадів та вітру (куртки та пуховики).

Важливо дотримуватися принципу, що передбачає, що кожен наступний шар має бути ширшим, ніж попередній. За рахунок цього забезпечується не тільки повна свобода рухів, але й можливість застосування додаткових ізоляційних шарів, якщо передбачається відпочинок при екстремально низьких температурних режимах. З усього вищесказаного стає цілком очевидно, що найвагомішу роль відіграє базовий шар. Саме на нього припадає основний удар як у літню спеку, так і в зимовий холод. З цієї причини особливо важливо відповідально підходити до вибору термобілизни з урахуванням передбачуваних умов експлуатації та особистих уподобань та побажань.

 

Якісна термобілизна – матеріал важливий

Сьогодні у продажу представлені моделі, виготовлені з різних матеріалів. Виходячи з кліматичних умов навколишнього середовища та передбачуваного виду діяльності і належить вибрати найбільш підходящий тип. Тому перед тим, як віддати перевагу тому чи іншому типу матеріалів, бажано попередньо ознайомитися з усіма перевагами та недоліками кожного з них: Термобілизна для зими

  1. Синтетика. При виготовленні використовуються такі штучні матеріали, як поліпропілен, поліамід та поліестер. Серед переваг варто відзначити чудову функціональність, тому що така термобілизна здатна відмінно набувати форми тіла і має високі показники зносостійкості. До того ж такий одяг здатний ефективно відводити вологу від тіла, тим самим сприяючи її швидкому випаровуванню. Вироби висихають у найкоротші терміни, що не лише спрощує догляд за речами, а й запобігає переохолодженню. Але такі вироби гірше за натуральні пропускають повітря.
  2. Мериносова шерсть. Це вироби, що належать до преміумкласу. Термобілизна з вовни відрізняється відмінним відведенням вологи, і при цьому сприяє збереженню нормальної температури тіла. При виготовленні використовуються волокна вовни овець. Матеріал характеризується м'якістю, зовсім не викликає зуду і подразнень на шкірі, якщо порівнювати зі звичайним вовняним светром. Серед переваг виділяють еластичність, тривалий експлуатаційний термін, швидке висихання та гарну повітропроникність.
  3. Бавовна. Цей натуральний матеріал має безліч переваг. Але для використання на відкритому повітрі вони далеко не найкращий варіант. Однак, вони ідеально підходять для повсякденного використання в межах міста.
  4. Комбіноване. Переважно йдеться про вироби, виготовлені з синтетики та вставок з натуральних тканин. Найчастіше моделі можуть похвалитися відсутністю недоліків, які притаманні синтетиці чи шерсті. Ціна комбінованих моделей досить висока, проте вони мають чудові якісні характеристики. Таке екіпірування зігріє у холоди і чудово відводить вологу.

OnePrice - якість за доступними цінами

Бажаєте забезпечити собі комфорт та зручність навіть у найсуворішу зиму? Ознайомтеся з великим вибором моделей від перевірених та надійних виробників тут. З гарною термобілизною погода ніколи більше не буде на заваді для ваших планів. Також на сайті ви можете купити багато інших товарів для туризму та відпочинку.