Вода для схуднення

Хоча на вулиці ще холодно, а на календарі січень, весняні дні наближаються швидкими темпами. Тож у продовження минулої теми «Худіємо до літа. Інтервальне голодування для початківців – керівництво до дії» сьогодні також обговорюватимемо ефективні методики позбутися зайвих кілограмів. Навколо схуднення циркулює безліч міфів. Один із них полягає у дотриманні питного режиму. Саме на цю тему ми поговоримо далі детальніше.

Суть питного режиму для схуднення

Для того, щоб запустити процес схуднення, щодня необхідно випивати норму води. Точні обсяги визначаються з ваги. На кожний кілограм маси тіла потрібно випивати 50 мл води. До того ж варто відзначити, що якщо у вас у планах позбавитися зайвих сантиметрів, чай і кава не йдуть. Тобто щодня необхідно випивати від півтора до двох літрів води (без урахування напоїв та рідкої їжі). Завдяки цьому ви зменшите почуття голоду та прискорите обмінні процеси організму.

Важливо бути готовими до того, що на перших етапах буде складно випивати таку кількість води. Для того, щоб цей процес полегшити, рекомендується поставити пляшку з чистою водою на відстані витягнутої руки. Далі вам потрібно пити потроху щоразу, як на неї впаде погляд. Також відмінним рішенням будуть багаторазові пляшки, які завжди можна мати під рукою.

Важливо пити просту чисту воду. Газовані напої в такому випадку не дадуть бажаного ефекту, оскільки вони здатні збільшити почуття голоду. А ось мінералку регулярно вживати також не рекомендують, оскільки вона збагачена активним мінеральним комплексом. Надлишок корисних речовин може негативно позначитися на стані здоров'я.

Наукові підтвердження

Вченими Вірджинського політехнічного інституту під час проведення рандомізованого дослідження було визначено, як вода допомагає у боротьбі із зайвою вагою. Протягом кількох місяців дві контрольні групи суворо дотримувалися питного режиму. Однак люди з першої підгрупи мали завдання випивати склянку води перед їжею, а піддослідні з другої групи пили інтуїтивно. Після того, як експеримент підійшов до завершення, з'ясувалося, що людям із першої групи вдалося втратити більше ваги.

Пояснюється це досить просто. Вода є найважливішим елементом роботи людського організму, оскільки ми на 2/3 складається саме з неї. Відповідно, без води виявилися б неможливими обмінні процеси, включаючи й енергетичні, в яких задіяний жир. У результаті людина, яка відчуває спрагу, просто не в змозі працювати ефективно. Причина полягає в тому, що зневоднені клітини гірше задіяні в енергообміні. Якщо сказати простішими словами, при вживанні достатньої кількості води рівень метаболізму пришвидшується на 3%. Відповідно саме на ці 3% ви і швидше будете худнути.

Крім цього важливим моментом є і те, що завдяки воді створюється ілюзія ситості. При наповненому шлунку вам менше хочеться їсти. Нерідко люди просто плутають голод і спрагу. У результаті вони прямують на кухню в той момент, коли просто достатньо випити води.

Головні правила схуднення

Схуднути завдяки питному режиму можна. Але для досягнення позитивного результату необхідно дотримуватись деяких правил: Вода для схуднення

  1. Склянка води до їди. Рекомендується випивати одну склянку води приблизно за 20 хвилин до їди. Це дозволить зменшити апетит. В результаті ви гарантовано з'їсте набагато менше.
  2. Не пийте холодну воду. Краще, щоб вода була кімнатної температури. Експерти запевняють, що організм на зігрівання та засвоювання холодної води витрачає багато енергії. Через це жирна їжа згущується і значно гірше засвоюється кишківником. До того ж варто зазначити, що холодна вода може спричинити ще більший набір ваги. Причина полягає в тому, що через неї скорочується час перебування їжі у шлунку. Оскільки грудка їжі переходить у кишківник, людина досить швидко відчуває голод. Саме це часто є фішкою багатьох закладів громадського харчування, які пропонують відвідувачам напої з льодом та гамбургери.
  3. Нерідко у ресторанах Європи на столиках можна виявити графини з питною водою. В нас це практикується досить рідко. Однак якщо самостійно ви попросите у офіціанта води, зможете принести користь не тільки своєму здоров'ю, а й гаманцю (вода дешевша за коктейлі, і при цьому у вас відчутно зменшиться апетит).
  4. Скляні місткості. Пластикові склянки – не найкраще рішення. Рекомендується вибирати скляний посуд або пити кип'ячений. Через хімічну сполуку бісфенол вода в пластиці стає шкідливою для здоров'я. Науково доведено негативний вплив на репродуктивні органи та серцево-судинну систему.
  5. Насолода важлива. Якщо вам не до душі смак звичайної води, можна додати до неї сік лимона чи апельсина.
  6. Усі люди індивідуальні. Важливо розуміти, що норма питна для всіх людей своя. Відповідно, для жінки середнього віку навряд чи підійде класична схема, що включає 8 склянок води щодня. Краще відштовхуватися від власних відчуттів та пити саме тоді, коли цього хочеться саме вам.
  7. Вода має бути звичайною. В такій ситуації мається на увазі, що газовані напої насичені вуглекислим газом. Він викликає здуття живота та підвищене газоутворення.

Вода

Підсумки та висновки

Якщо ви почнете пити правильно, позитивні результати не забаряться. А як приємний бонус ви зможете поліпшити обмінні процеси у своєму організмі та стан шкіри. Ну що ж, як мовиться в приказці: "Дорогу здолає той, хто йде". Так що тільки вперед, а ми бажаємо вам успіху в прагненні зробити себе краще!