Цілком природно, що у вас є бажання, щоб ваші вікна будинку виглядали так само досконало, як і в день їх покупки або установки. Чисте скло може пропустити більше світла у ваш будинок і подарувати вам відчуття тіснішого зв'язку з природою. Але дуже багато господинь задаються складним для них питанням – як правильно мити вікна, уникнувши при цьому наслідків, пов'язаних із появою мильних смуг та плям.

 

Знання того, як помити вікна без розводів, іноді здається повсякденним і рутинним завданням, але все ж таки важливо час від часу швидко очищати їх. Отже, із чого почати? Звичайно, з наших порад.


Як мити вікна без розводів, засіб для миття вікон

 

6 кроків до миття вікон без розводів

 

 1. Незалежно від того, чи ви прибираєте вітальню або іншу кімнату в будинку, миття вікон є важливим елементом цього великого завдання. Почніть зі зняття та чищення штор та жалюзі. Хоча це необов'язково, та це полегшить вам роботу багато разів. Цей перший крок незначний, але, зрештою, ви будете вдячні собі, що зробили його.
 2. Не використовуйте засіб на основі аміаку чи спирту. Може здатися, що він очищає інтенсивніше, але насправді він може залишати не тільки розмиття, але й тонку плівку, яка притягує і накопичує пил і дрібне сміття.
 3. Якщо у вас є особливо важке місце або забруднення, почніть процес очищення з нього, нанісши розчинник, такий як ацетон або медичний спирт, на чисту серветку для прибирання та протріть пляму. Витріть пляму та розчинник насухо, а потім продовжуйте мити, як завжди.
 4. Якими б стійкими не були деякі прилиплі матеріали, ніколи не зішкрібайте їх канцелярським ножем або будь-яким іншим лезом. Це може призвести до подряпин і потертостей і зіпсувати ваше скло, зробивши його подряпаним і більш вразливим.
 5. Використовуйте м'яку безворсову серветку, коли протираєте розчин. Серветка з мікрофібри ідеальна, але м'який і чистий паперовий рушник теж підійде. Тріть з різних боків, щоб уникнути розмиття.
 6. Якщо ви виявите, що після миття у вас залишилися сліди, просто промийте їх чистою водою, щоб видалити розчин, що залишився.

 

Як мити вікна без розводів, засіб для миття вікон

 

Типи розчинів для миття, які можна застосовувати

 

 1. Якщо ви маєте намір придбати розчин, купуйте комерційний очисник марки, якій ви довіряєте.
 2. Ви також можете використовувати попередньо змішаний розчин на основі оцту або навіть зробити його самостійно своїми руками за допомогою нашої простої інструкції, наведеної нижче.


 

Як зробити засіб для миття вікон своїми руками

 

Один з відомих лайфхаків для миття вікон - це створення власного розчину з додаванням простого оцту, що дистилює, також відомого як білий оцет. Це продукт, який легко знайти (якщо у вас ще немає вдома). Його кислотний склад ефективно допомагає зруйнувати грязьову плівку, яка може накопичуватися на будь-яких скляних поверхнях.

 

Щоб помити вікна за допомогою домашнього засобу, виконайте такі прості дії:

 • Змішайте одну частину оцту дистильованого з 10 частинами теплої води, потім вилийте цю рідину в пульверизатор.

 • Протріть м'якою, чистою безворсовою тканиною з мікрофібри або паперовим рушником, щоб видалити пил, перш ніж розпорошувати розчин, а потім розпорошіть його на всю поверхню.

 • Візьміть безворсовий рушник, щоб втерти оцтову суміш у брудні плями. Не соромтеся щедро наносити миючий засіб для вікон на тканину або паперовий рушник, але уникайте їх потрапляння на дерев'яні, скловолоконні або вінілові рами, оскільки вони можуть знебарвити обробку.

 • Використовуйте іншу чисту тканину, щоб висушити вікно якнайретельніше. Краще зробити це швидко після очищення, щоб запобігти появі смуг, тому якщо вам потрібно очистити кілька вікон, краще робити їх повністю по одному, а не розпорошуватися на все відразу.

 • Промийте чистою водою, якщо після очищення залишилися розводи.

 

При очищенні оцтом спочатку буде сильний запах, який швидко вивітриться. Ніколи не забувайте одягати гумові рукавички при роботі з хімічними речовинами, щоб запобігти подразненню та сухості рук.

 

Далі рекомендуємо зайнятися віконними рамами. Протирання оправи вологою губкою повинно видалити більшу частину бруду. Однак, якщо рами особливо брудні, ви також можна використовувати м'який засіб для миття вікон.


Як мити вікна без розводів, засіб для миття вікон

 

Як користуватися скребком для миття вікон

 

 1. Потріть скло. Першим кроком у процесі миття є чищення скла. Поверхнево протріть скло, щоб очистити його від пилу та сміття.
 2. Візьміть скребок для миття вікон та очистіть стартову смугу. Починаючи з верхнього кута скла, очистіть вузьку смужку зверху донизу з одного боку. Ця чиста смуга полегшує стікання горизонтальних потоків води.
 3. Притисніть скребок до скла у тому самому верхньому кутку і плавно потягніть його горизонтально через вікно. Зосередьтеся на тому, щоб він торкався верхнього краю рами.
 4. Протріть скребок чисто, щоб видалити з нього бруд і зайву воду.
 5. Далі працюйте вертикально донизу. Почніть знову з верхньої частини, перекриваючи попередню смугу приблизно на 3-5 см. Протягніть скребком через вікно горизонтально, але трохи під кутом, щоб направити зайву воду вниз. Протріть його та повторіть.
 6. Витріть зайву воду серветкою або ганчіркою вздовж нижнього краю вікна. Потім проведіть нею по периметру, щоб видалити залишки піни. Зітріть сліди, що залишилися, чистою частиною безворсової ганчірки. Змінюйте серветки для збирання, коли вони будуть дуже брудними.


 

І кілька рекомендацій на завершення

 

Робіть Z-подібний рух на скляних поверхнях

Візьміть серветку з мікрофібри та протріть її Z-подібними рухами, щоб зупинити розмазування та видалити забруднення. Однак для більш стійких плям може знадобитися розбавити у воді м'який миючий засіб.

 

Візьміть старі газети, щоб запобігти розмиттю

Старі газети можуть стати вашим святим Граалем. Текстура газети добре видаляє жир, що залишився від розчину. Тим не менш, це також гарантує відсутність розводів, яких ви хочете уникнути. Після очищення просто протріть зім'яту газету круговими рухами, щоб увібрати залишки забруднень і завершити очищення.

 

Як мити вікна без розводів, засіб для миття вікон

 

Ну ось, ви вже знаєте, як помити вікно без розводів. А тепер насолоджуйтесь будинком, наповненим світлом, повністю вільним від плям.