До збройних конфліктів активно втягується і громадянське населення. Люди вимушені покинути рідні місця й домівки, переміщуватися у більш безпечні регіони та починати життя спочатку.

 

У разі потенціалної небезпеки опинитися у зоні конфлікту людина має дуже низьку ймовірність вижити, оскільки замість розуму нею керують інстинкти.

 

Під час військових дій не залишається багато часу, щоб зібратися та виїхати з міста. Тому у кожного має бути напоготові «тривожна валізка».

 

Вона має містити тільки найнеобхідніші речі:

1. Ліки: сильне обезболювальне, жарознижувальне, антибіотики, засоби від харчових отруєнь, йод або спирт, бинт, вата, пластир, засоби виникнення захворювань.

2. Засоби гігієни: зубна щітка та паста, мило, рушники (краще пресовані одноразові), вологі серветки.

 

Как выбрать зубную пасту и щётку? | KANO (Минск)

 

3. Продукти харчування: все, що можна їсти без приготування, якомога калорійніше і що не швидко псується. Це консерви, галети, сухарі, шоколадні батончики або плитки, сухофрукти, очищені горіхи, в'ялене м'ясо та інша подібна продукція. Також потрібно брати запас води на 1-2 дні, найкраще негазованої в ПЕТ-пляшках по 0,5-1 л.

4. Пластиковий одноразовий посуд або алюмінієва миска, кухоль, ложка, ніж (бажано не кухонний).

5. Одяг: кілька комплектів спідньої білизни та шкарпеток, змінний верхній одяг залежно від пори року та погоди, дощовик, надійне та зручне взуття на ноги та (якщо дозволяє місце) з собою.

6. Додаткові засоби: портативний радіоприймач, запасний акумулятор для телефону, батарейки та зовнішні (за наявності електроніки), ліхтарик.

 

Все це потрібно покласти в рюкзак близько 30 л. Це самий базовий набір для мирного жителя, який допоможе дістатися місця евакуації і з комфортом себе відчувати перший час у транспорті для полегшення, або там, де розмістять евакуйованих.

 

Тревожный чемодан - что обязательно положить — УНИАН