Багато років тому жінки під час менструації використовували серветки для менструальних виділень, які вони прали і знову використовували.

 

Сьогодні тампони та гігієнічні прокладки є двома найреволюційнішими продуктами свого часу, оскільки вони зробили ці дні менш «незручними». Звичайно, останніми роками точаться нескінченні суперечки про те, який продукт кращий у «важкі дні».

 

Нижче наведені переваги та недоліки кожного продукту, щоб допомогти вам вибрати захист, який вам підходить!

 

 

Тампони

 

Тампони виготовляються з суміші абсорбуючих матеріалів, таких як бавовна або віскоза.

 

Давайте розглянемо переваги та недоліки тампонів:

 

Переваги

 • Розмір. Однією з найбільших переваг тампону перед прокладкою та іншими засобами для менструації є його розмір. Тампони маленькі та портативні. Ви можете легко покласти їх у кишеню чи гаманець і регулярно носити із собою.

 • Плавання. Тампони – один із головних засобів гігієни літнього сезону, з якими можна плавати. На відміну від прокладок, тампони дозволяють плавати, займатися спортом та інтенсивними повсякденними справами, не турбуючись про протікання.

 • Невидимий захист. Ще одна перевага тампонів перед прокладками полягає в тому, що вони забезпечують невидимий та непомітний захист. На жаль, багато прокладок громіздкі і чітко видно при носінні одягу, що облягає. Тампони ж не помітні.

 

Недоліки

 • Важко вводити: тампонами користуватися складніше, ніж прокладками, які легко прилипають до білизни. Перед використанням найкраще прочитати інструкцію на коробці. Деякі тампони поставляються з аплікатором для зручнішого введення. Однак, їх може бути важко вставити, особливо при першому використанні.

 • Вагінальний дискомфорт і роздратування: тампони частіше дратують та висушують піхву, ніж прокладки. Тампони не рекомендується використовувати на ніч. Чим більше годин ви носите тампон, тим більша ймовірність отримати роздратування або викликати інфекцію, наприклад, інфекцію сечовивідних шляхів.

 • Ризик синдрому токсичного шоку (СТШ): Одним із основних недоліків використання тампонів є ризик розвитку синдрому токсичного шоку (СТШ). Це рідкісний, але потенційно небезпечний для життя стан, який виникає, коли у піхві розростаються бактерії. Симптоми СТШ включають діарею, блювання, лихоманку та слабкість.

 

Щоб знизити ризик СТШ:

 • Використовуйте прокладки з меншим поглинанням.

 • Часто міняйте тампон. Не залишайте тампони більш ніж на 8 годин.

 • Перемикайтеся між тампонами та гігієнічними прокладками, коли швидкість виділення мала.

 • Уникайте носіння одного тампона на ніч.

 

 

Прокладки

 

Більшість прокладок виготовлені з абсорбуючого матеріалу, такого як бавовна та високоабсорбуючий полімер. Вони призначені для того, щоб приклеюватися до нижньої білизни і доступні в різних розмірах, щоб ефективно справлятися з будь-якими виділеннями.

 

Переваги

 • Кращі при рясних менструаціях: жінкам, у яких рясні менструації, слід змінювати засоби особистої гігієни частіше, ніж іншим. Регулярна зміна прокладки – це більш простий процес, аніж зміна тампона.

 • Простота використання: їх легше використовувати, ніж тампони, а також вони ідеально підходять для нічного користування. Ви можете спокійно використовувати їх протягом усієї ночі. Коли прокладка заповнена, все, що вам потрібно зробити, це перевірити її, щоб дізнатися, коли вам потрібно замінити її, на відміну від тампонів, які не такі прості.

 • Практично відсутній ризик синдрому токсичного шоку (СТШ): при використанні цього продукту практично відсутній ризик розвитку СТШ. Дослідження показують, що у жінок, які використовують прокладки для менструації, ризик розвитку СТШ є нижчим, ніж у жінок, які використовують тампони.

 

Недоліки

 • Не рекомендуються для плавання: під час більшості активностей можна використовувати гігієнічні прокладки, але з ними не можна плавати. Вони просочаться водою і відірвуться від спідньої білизни, що може бути дуже незручно.

 • Помітніші: під деякими типами одягу може бути видно прокладку, а це не те, про що хотіла б турбуватися кожна жінка. Рішення полягає у використанні тампонів.

 • Рухається: після того, як тампони вставлені, вони навряд чи рухатимуться. Прокладка ж може зрушити зі свого місця, забруднивши одяг.

 

 

Вибір між тампонами та гігієнічними прокладками залежить в основному від ваших уподобань. У будь-якому разі корисно оцінити свій спосіб життя. Наприклад, якщо ви регулярно плаваєте, тампони кращий вибір, ніж прокладки. З іншого боку, прокладки ідеальні на ніч, тому що вони знижують ризик токсичного шоку. Купити прокладки та тампони ви завжди можете у нашому онлайн магазині.