Якщо зникнуть електрика, газ або опалення, потрібно буде вирішувати побутові питання, про які у мирний час ми навіть не замислюємося. Наприклад, треба банально думати, як готувати їжу. Це ключ до виживання за екстремальних умов. Ось кілька порад, які допоможуть вам вижити.

Газ и электричество в Великобритании: что важно знать при переезде |  TheUK.one

 

Виберіть найтепліше приміщення

Ви не зможете нагріти або навіть зберегти тепло у всьому будинку. Натомість постарайтеся вибрати кімнату, яка буде найтеплішою. Ви можете розташуватися біля будь-яких джерел резервного тепла, таких як піч або камін. Якщо у вас немає жодного з них, то найкраще підійде кімната з великим вікном, яке виходить на південну сторону. Вдень вона нагріватиметься.

Якщо ви не використовуєте резервне джерело тепла, можна спробувати обмежити приплив повітря в приміщення. Наприклад, покладіть рушник під двері.

 

Зберігайте тепло тіла

Ваш другий крок повинен полягати в тому, щоб одягнутися в кілька шарів та використовувати ковдри для збереження тепла. Одягніться так, ніби ви збираєтеся на вулицю, надіньте пальто, шапку та рукавиці, щоб максимально зберегти тепло тіла. Не забудьте також закутатись під ковдру.

 

Варіанти із газом

Якщо у вас є будь-які варіанти газового опалення, вони повинні продовжувати працювати при відключенні електроенергії, якщо не постраждала також і газопостачання.

 

Якщо постраждало тільки газопостачання, ви можете скористатися електроплитою нашого магазину, щоб, наприклад, приготувати поїсти або нагріти воду.

 

В следующем году в Чехии подорожают электричество и газ

 

Задійте вогонь або генератор живлення

Ви також можете використовувати варіанти з використанням вогню для опалення. Каміни, дров'яні печі і, в екстремальних умовах, навіть багаття на задньому дворі можуть бути хорошими варіантами для вироблення тепла. Як завжди, переконайтеся, що вони можуть нормально провітрюватись.

 

Ви можете використовувати невеликі електричні варіанти, якщо у вас генератор живлення. Навіть невеликий генератор зазвичай може працювати з портативним електричним обігрівачем. Обов'язково тримайте їх подалі від легкозаймистих предметів, особливо ковдр, інакше ви можете викликати пожежу.