При згадці про настільні ігри у більшості в думках формується досить неприваблива картина і виникає відчуття нудьги. Однак насправді у таких розвагах є незаперечні переваги. Рольові настілки є не тільки веселою і цікавою розвагою, але і відмінним способом набути маси корисних навичок. Якщо раніше ви не брали участь у подібних розвагах, цілком імовірно вважаєте їх заняттям для зануд.

Справді, на перший погляд може здатися, що досить дивно сидіти за одним столом і прикидатися тролями, драконами та лицарями. Однак не варто поспішати навішувати ярлики. Настолки для компанії можуть виявитися значно цікавішими за багато звичних ігор. Фентезі пригоди здатні залучати гравців у захоплюючу соціальну взаємодію, оскільки виникає потреба спільно вирішувати завдання різного рівня складності, виявляти винахідливість. До того ж спільна робота допомагає покращити взаємовідносини та контакт із близькими людьми. А от набуті навички можуть виявитися корисними у найрізноманітніших життєвих ситуаціях, як на роботі, так і вдома. Коли йдеться про настолки, суть полягає зовсім не в драконах і лицарях, а в розвитку критичного мислення та командної роботи. Особливо це стосується настільних ігор на логіку. Але й розглядати настілки у якості креативного тимбілдінгового симулятора також не варто, тому що вони допомагають прокачати навик, але не придбати його. До того ж, настільні ігри є ідеальним способом відволіктися від поточних проблем, дають можливість ризикувати, причому без згубних наслідків. У процесі розв'язання ігрових ситуацій в учасників буде можливість познайомитись з думками та поглядами суперників. А це може своєю чергою збагатити ваш життєвий досвід.

Насілки для дорослихНастілки для дорослих2

Прокачуємо креативне мислення

В основі будь-якої настілки лежить винахідливість. Тому заохочується нестандартний підхід. Учасники є повністю вільними у рішеннях, тому тільки від них залежить подальший розвиток сюжетної лінії. У кожній грі відповідно є свої правила. Однак вони є лише каркасом для історії, що формується безпосередньо учасниками. А ось формування її є ефективним способом активації роботи мозку. А без історії у настільних іграх не можна. У цей час відзначається інтенсивне залучення частин мозку, які відповідають за прогнозування подальших подій. Рекомендуються такі розваги людям, які переважно проводять свій вільний час за екраном телевізора. Завдяки рольовим іграм можна не тільки відчути смак до життя, але й струсити пил із звивин, які відповідають за фантазію.

Прокачуємо соціальні навички

Як ми вже зазначали нижче, основою настільних ігор є імпровізація. Гравцям потрібно буде розмовляти з іншими учасниками, що допоможе позбутися самотності перед екраном. Усі дії відбуваються наживо. Крім того, у перервах між ігровими сесіями можна обговорити життєві події. Якщо вам складно заводити нові контакти та знайомства, у суспільстві гравців у вас буде можливість вдало вирішити подібні проблеми. В ігровому процесі ви зможете познайомитись з новими людьми та зав'язати спілкування. У результаті коло друзів неминуче розшириться, оскільки поступово будуть знайдені спільні інтереси та інші точки дотику, крім настілок.

Командна праця

Сенс настілок полягає далеко не лише у перемозі. Так, вона звичайно манить, проте головне – командна робота. Події гри залежать від активності учасників. Тому якщо ви не викладатиметеся на повну, задоволення забезпечено значно менше. Особливо важлива співпраця. До того ж, набагато веселіше грати, якщо формально відсутні переможені і переможці. Це суттєво знижує ризик виникнення конфліктних ситуацій. Під час гри не зайвим буде й суперництво. Але при цьому настілки дають змогу зменшити темп, відпочивши від конкуренції. А завдяки прокачуванню командних навичок можна отримати користь і в побудові власної кар'єри.

Опрацювання навичок у вирішенні проблем

Учасникам ігрового процесу доведеться стикатися з різними труднощами. Цілком можливо гравцям потрібно вирішувати різного роду головоломки, під час подорожей лабіринтами. У цей же час доведеться розібратися з гоблінами або розкрити вбивства. А ось сюжети практично повністю складаються із складнощів, вирішувати які неминуче доведеться. Учасникам гри потрібно ретельно обмірковувати всі дії, звертаючи увагу на реакцію інших гравців. Це дозволить вам навчитися розвивати критичне мислення, шукаючи різні підходи. Учасники зможуть навчитися об'єктивно оцінювати ситуацію з різних точок зору.

Настільні ігри для дітейНастільні ігри для дітей2

Отримання задоволення

Настілки допоможуть отримати масу позитиву та позитивних емоцій. Завдяки ігровому процесу, ви зможете учасники зможуть відірватися від реального світу. За ігровим столом ви ніби знову стаєте дитиною, яка потрапила у світ пригод і рятує світ. А дитина буде в захваті від ігор-бродилок, особливо якщо в них присутні улюблені казкові персонажі та яскраві фішки.

Підсумки та висновки

Особливо важливо ретельно вивчити правила гри. Не хвилюйтеся, їх зубрить не потрібно. Цілком достатньо ознайомитися з базовими положеннями. Якщо ваш партнер вже раніше грав у цю гру, він зможе вам допомогти у вивченні. Настільні ігри дозволять захоплююче провести час, як у колі друзів, так і серед рідних та близьких. А купити настілки ви можете тут. У каталозі настілки представлені найрізноманітніших жанрах – від інтелектуальних і навчальних до романтичних і розважальних. Це дозволить знайти відповідну розвагу з урахуванням ваших інтересів та захоплень.