Придбання та догляд за собакою

 

 

Вступ

 

Ця стаття буде найкориснішою для тих, хто заводить собаку вперше, але, можливо, і досвідчений "собачник" знайде собі маленьке відкриття. Так як ми беремо відповідальність за друзів наших менших, то і підхід до кожного такого друга повинен бути індивідуальним і поставитися до цього потрібно максимально серйозно, якщо ви хочете, щоб з вашого собаки вийшов справді добрий, а головне щасливий друг.

 

"Спочатку бог створив людину, але помітивши її слабкість, дав їй собаку." - Альфонс Туссенель.

 

Вибираємо породу

 

Перш ніж перейти до придбання собаки, ви повинні зрозуміти яка порода підійде вам найбільше. Інакше собака ризикує бути кинутим вами, а так чинити не варто. Наприклад, якщо ви любите тишу і спокій, не варто заводити собаку, порода якої відрізняється гіперактивністю.

 

 

Мета придбання

 

Для початку визначтеся, ким для вас стане ваш вихованець: домашнім улюбленцем, компаньйоном у спортивних заходах або охоронцем.

 

Практично кожен собака піддається дресируванню, але чи є сенс дресирувати для охорони мопса? Питання риторичне. Після того, як ви зрозумієте, чого ви чекаєте від свого майбутнього вихованця, вибір породи значно звузиться. Переходимо до наступного етапу.

 

Розміри собаки

 

Не всі можуть дозволити собі прогодувати величезного танка, який змітає куряче філе в космічних масштабах. Або більш частий приклад, коли великий собака живе з господарями в невеликій квартирі і для господарів життя з нею може бути не солодким, оскільки, по-перше, собацi потрібен її особистий простір, і, по-друге, специфічний собачий запах, який не всім припаде до душі.

 

Чи готові ви ділити маленьку житлову площу з вашим вихованцем і звикати до його запаху? Для власників великих квартир чи будинків питання не актуальне, тому вибирайте породу будь-якого розміру, місця вистачить для всіх.

 

Детальніше про породу

 

Після двох попередніх кроків перейдіть безпосередньо до вибору породи вихованця. Погугліть і почитайте докладніше про кожну породу, що вас цікавить. Існують породи, які підійдуть більш досвідченим "собачникам" і які можуть завдати чимало проблем, але є й ті, хто чекає від вас тільки турботи та ласки і зовсім не здатні потривожити вас.

 

Поцікавтеся у ваших друзів або у “собачників” у вашому дворі, як вони вирощували собаку, які проблеми можуть виникнути, скільки це обійдеться по грошах тощо. А також для вас завжди відкритий інтернет, де ви знайдете тонни інформації відносно того, що вас цікавить.

 

Де купити собаку

 

На даний момент є безліч варіантів, звідки ви зможете забрати вашого майбутнього улюбленця. Щоб спростити на цьому етапі розповідь, я тезово опишу найпоширеніші з них:

 

 

  • OLX – це платформа, де продається взагалі все, в тому числі дорослі собаки та цуценята практично будь-якої породи (за винятком рідкісних порід).
  • Розплідники - переважно спеціалізуються на вирощуванні однієї породи (один розплідник = одна порода)
  • Притулки для тварин – приходьте та забирайте, якщо хтось подобається
  • Заводчики собак - здебільшого цуценят продають, але іноді можуть віддати і безкоштовно. Купуйте відразу, якщо залишилися цуценята або ставайте в чергу за наступною партією
  • Друзі та знайомі – часто хтось може передати свого вихованця у добрі руки

 

Готуємо новий будинок для маленького друга

 

Це зовсім необов'язковий крок до придбання, але у ваших силах наперед підготуватися. Також це дуже кумедний та цікавий етап, який ви пройдете із задоволенням. Для вашого майбутнього друга інтернет-магазин OnePrice підготував серію товарів, які стануть у нагоді:

 

 

  1. Спальне місце
  2. Засоби для гігієни
  3. Аксесуари та тренувальний інвентар
  4. Посуд
  5. Іграшки

 

Як виростити собаку і доглядати її

 

Відразу скажу, наберіться терпіння. Виростити і виховати тварину – непросте завдання. Для початку знайдіть поблизу вашого будинку ветеринарну клініку, щоб водити собаку на огляд, робити щеплення або для крайніх і екстрених випадків. Проконсультуйтеся з ветеринаром про харчування вашого улюбленця. Ви можете годувати собаку гарною домашньою їжею або з часом перейти на собачий корм. Хороший лікар завжди порадить, яке харчування підібрати і як краще буде для вашого улюбленця.

 

Подбайте про запаси пелюшок або тканин на перший час, щоб привчити вихованця ходити в туалет куди треба, перш ніж ви почнете привчати його до вулиці. Знову-таки, запасіться терпінням, собака може мазати повз пелюшку і в цьому немає нічого страшного, не переривайте спроби.

 

Щоб ваш вихованець був енергійним і доглянутим, придбайте вітаміни (за порадою лікаря) та засоби для догляду за шерстю: чесалки та шампуні. Як тільки собака підросте, спробуйте дресирувати самі або запишіться на курси з дресирування. І найголовніше – завжди стежте за здоров'ям своїх вихованців. Якщо виявите, що вихованець поводиться дивно або не як завжди, краще зверніться відразу до лікаря.

 

Підбиваємо підсумки

 

Мені буде дуже приємно, якщо ця невелика стаття допоможе любителям собак дізнатись трошки більше і більш відповідально ставитися до своїх улюблених вихованців. Для тих, хто вперше заводить собаку, насамкінець хочу лише сказати, що порода та розміри собаки не так важливі, як ваше до неї ставлення та любов, а якщо знадобляться товари для собак, завжди допоможе OnePrice.