Сонячні ванни – що потрібно знати

Як засмагати правильно?

Сонцезахисна косметика

Догляд за шкірою після засмаги

Підсумки та висновки

Засоби для засмаги

Літо у більшості з нас асоціюється із сонцем та пляжним відпочинком. Тому зовсім не дивно, що в цей період багато хто прагне отримати гарну засмагу, адже завдяки йому шкіра набуває свіжішого і відпочившого вигляду. Незважаючи на те, що всім давно відомо про шкоду ультрафіолетового випромінювання, багато хто досі робить найпоширеніші помилки. Результат – опіки, пігментація та поганий настрій. Якщо говорити про засмагу, думки експертів кардинально розходяться. Одні стверджують, що сонце є джерелом вітаміну D, а інші є затятими противниками надлишку ультрафіолету. Ми не будемо ставати на бік ні тих, ні інших, і не змінюватимемо ваших переконань щодо цього питання. Єдине, що варто відзначити, засмагати треба з розумом. Базовий набір для пляжного відпочинку повинен складатися крім парасольки та шезлонгу ще й з переліку інших не менш важливих речей. Давайте поговоримо детальніше про правила, яких слід дотримуватися для отримання красивої, рівної, а головне, максимально безпечної засмаги. Засоби для засмаги

Сонячні ванни – що потрібно знати

Під впливом сонячних променів у нашому організмі виробляється пігмент мелатонін. Саме завдяки йому шкіра набуває красивого темного відтінку. Спочатку слід зазначити, що ультрафіолетових променів існує три види. Найбільш довгими є UVA-промені. Саме їх використовують у соляріях. Дані промені можуть проходити крізь хмари та скла, проте вони не залишають опіки на тілі. Але при цьому вони проникають глибоко у шкіру, провокуючи алергічні реакції та зниження імунітету. UVB промені є більш короткими, вони не здатні проникати крізь хмари та прозорі поверхні, проте саме вони стають головними провокаторами утворення опіків. При цьому цей тип променів суттєво збільшує ризик розвитку онкологічних захворювань. UVC промені є найкоротшими, тому вони не пробиваються крізь атмосферу, і поверхні Землі їм досягти не вдається.

Не будемо лукавити, вплив ультрафіолету насправді може становити небезпеку. Однак не варто забувати і про позитивні ефекти. Отже, УФ-промені сприяють виробленню серотоніну, який часто називають гормоном радості. Також сонечко насичує наш організм вітаміном Д, який бере участь в обміні речовин та гормональному обміні. Але крім позитивного впливу ультрафіолету на синтез вітаміну Д, є й інший бік медалі. Давно доведено, що саме сонячне випромінювання часто є причиною раннього старіння шкіри (фотостаріння). Також промені спектру А і В є провокаторами захисної реакції в клітинах, що проявляється у вигляді гіперпігментації або судинної сітки. Якщо перебувати на сонці тривалий час, причому ще й без використання захисних засобів, на шкіру впливає ще й температурний фактор. У результаті зменшується синтез колагену та еластину. Тобто тривале перебування на відкритому сонці може виявлятися появою зморшок і зниженням тонусу шкіри, а якщо говорити про власників сухої шкіри, вони ще можуть зіткнутися з лущенням і почуттям стягнутості.

Як засмагати правильно?

А ось тепер ми і переходимо до головного, як правильно приймати сонячні ванни, щоб зберегти свою молодість і красу. Пропонуємо ознайомитись з деякими корисними рекомендаціями:

Засоби для безпечної засмаги

  1. Загоряйте поступово. Для отримання гарного, а головне, здорового, засмаги слід усвідомити, що на вас чекає марафон, а не спринт. У перший день не варто проводити на сонечку більше 30 хвилин. Тривалість засмаги можна збільшувати з кожним днем на 10-15 хвилин. Але косметологи не рекомендують проводити на сонці більше півтори години на день.
  2. Правильний час. Найбільшим вважається період з 11 години ранку до 16 години вечора. У цей час є великий ризик просто згоріти. Але ось ранковий і вечірній годинник є абсолютно безпечним.
  3. Не бійтеся тіні. Часто можна почути думку, що у тіні засмагнути неможливо. Однак насправді тінь є другом гарної засмаги. При знаходженні в тіні засмага лягатиме м'якше, а при цьому триматиметься значно довше. Але найважливіше, у цей час ризик обгоріти зводиться до мінімуму. Тому рекомендується більше перебувати в тіні та носити головні убори із широкими полями.

Сонцезахисна косметика

Про те, що SPF захист є особливо важливим, відомо давно. Але незважаючи на це багато хто досі нею нехтує. Для захисту від сонця бьюті-індустрія пропонує масу засобів – крему, стики, спреї, флюїди та олії для засмаги. Рівень SPF-захисту варіюється від 15 до 50. Чим більше, тим сильнішим є засіб. Віддавати перевагу слід виходячи зі свого типу шкіри та способу життя. Не варто переживати, що косметика з SPF не дасть шкірі набути гарного коричневого відтінку. Ці засоби забезпечують безпеку на сонці, проте зовсім не впливають на швидкість засмаги. Крім цього, важливо повторно наносити косметику на шкіру після купання або кожні три години. Для літа чудово себе зарекомендували кошти з SPF від 30 до 50. Захист при цьому потрібний і в похмуру погоду, адже ультрафіолетове випромінювання легко проходить крізь хмари. При цьому наносити захисні креми необхідно за 20 хвилин до того моменту, як ви вийдете на вулицю. Причина полягає в тому, що саме через цей період починають діяти фізичні та хімічні фільтри, присутні у складі. А ви будете користуватися кремом або спреєм для засмаги, залежить тільки від ваших власних уподобань.

Догляд за шкірою після засмаги

Спочатку варто відзначити, що важливо стежити за водним балансом, вживаючи достатню кількість води. Це допоможе запобігти сухості шкіри. А для догляду цілком достатньо скористатися зволожуючими кремами, молочком для тіла та іншими засобами після засмаги. Наносити вищезазначені засоби слід на суху та чисту шкіру. Слід зазначити, що після засмаги не рекомендується користуватися скрабами та лосьйонами, у складі яких є спирт. Через це чутливість шкіри може збільшитися. Бажано використовувати засоби, що містять антиоксиданти – ферулова кислота, ресвератрол та вітаміни С та Е. Саме вони допомагають боротися з вільними радикалами, що призводять до раннього старіння шкіри.

Підсумки та висновки

Як бачите, насправді отримати рівну і гарну засмагу без шкоди для здоров'я досить просто. Головне – дотримуватись простих рекомендацій, зазначених у даному матеріалі, та купити сонцезахисну косметику високої якості. Яскравих вам вражень та чудового відпочинку в теплі літні дні!