Чи знаєте ви про особисту гігієну для дітей? Чи є у вас діти, які чіпають кожен куточок вашого дому і зводять вас з розуму? Або, можливо, ваші діти щойно повернулися додому після ігор на вулиці та миттєво схопили їжу, не вимивши рук?

 

Що ж, це не так вже й складно виробити у своїх дітей хороші звички особистої гігієни.

 

Що таке особиста гігієна?

 

Загалом, гігієна відноситься до ряду практик, які зберігають і захищають здоров'я від хвороб. А особиста гігієна, навпаки, стосується підтримання чистоти тіла. Це такі особисті звички, як часте прийняття ванни, миття рук, чищення зубів, догляд за нігтями тощо.

 

Особиста гігієна допомагає підтримувати себе в чистоті. Більшість інфекційних захворювань передається при прямому контакті. В результаті діти найбільш сприйнятливі до зараження. Тому ви повинні навчити своїх дітей правилам гігієни та створити для них розпорядок особистої гігієни.

 

Чому потрібно вчити дітей особистої гігієни?

 

Гігієна відіграє вирішальну роль у захисті нас від інфекційних захворювань. Підтримання чистоти - це головне, що зміцнює нашу імунну систему. Однак імунна система дитини ще не повністю сформована для боротьби з вірусами, бактеріями та іншими сторонніми тілами.

 

Діти завжди хочуть схопити все, що бачать перед собою. Таким чином, вони контактують з брудом і пилом, які можуть переносити інфекційні мікроорганізми.

 

Особиста гігієна дітей, засоби гігієни

 

5 видів особистої гігієни для дітей

 

Діти повинні постійно дотримуватись своїх звичок чистоти, незалежно від того, перебувають вони вдома, їдять, граються, сплять і допомагають вам на кухні чи поза домом, у школі чи на ігрових майданчиках. Ось кілька важливих порад щодо особистої гігієни для ваших дітей, щоб вони вели здоровий спосіб життя.

 

1. Гігієна харчування

 

Майже 1 з 10 людей у ​​світі захворює після вживання негігієнічної їжі. Це означає, що 44 людини щохвилини або 63360 людей щодня або 23126400 людей хворіють щороку через те, що вони не харчуються правильно та не дотримуються гігієни їжі.

 

Біль у шлунку, блювота, діарея, холера та черевний тиф – це деякі з поширених захворювань, які можуть спричинити негігієнічні продукти. Тому ось кілька харчових гігієнічних звичок, які ви повинні практикувати разом зі своїми дітьми.

 

 • Завжди мийте руки чистою водою з милом, перш ніж торкатися їжі.

 • Не забувайте мити руки кожного разу після роботи з сирим м’ясом або морепродуктами, незалежно від того, готуєте ви або ваші діти допомагають на кухні.

 • Мийте руки щоразу після відвідування туалету та перед поверненням до їжі.

 • Завжди зберігайте продукти з м’яса, риби та птиці в закритих та окремих контейнерах.

 • Ніколи не зберігайте сирі та свіжі продукти разом із вареними продуктами.

 • Використовуйте різний посуд для обробки сирого м’яса, овочів, бутербродів тощо.

 • Промийте свіжі фрукти, зелень салату та овочі чистою водою, особливо перед тим, як подавати їх у сирому вигляді.

 • Уникайте давати своїм дітям недоварену їжу, непастеризоване молоко та сирні продукти.

 • Не забувайте їсти продукти відразу після їх приготування. Якщо ви подаєте продукти на потім, відразу охолоджуйте.

 • Навчіть дітей використовувати чисту тканину для витирання рук і рота.

 • Накрийте ємності з продуктами кришками.

 

2. Гігієна рук

 

Така проста дія, як миття рук, може запобігти захворюванню ваших дітей. Це найважливіша та найпростіша для досягнення гігієни звичка.

 

 • Як тільки ваші діти повертаються додому зі школи чи ігор, ви завжди повинні нагадувати їм про те, щоб вони спершу освіжилися, перш ніж торкатися їжі чи чогось іншого.

 • Продемонструйте правильні способи ретельного миття рук.

 • Підстригати нігті дуже важливо, оскільки під нігтями може накопичуватися багато мікробів і бруду. А діти, як правило, гризуть нігті, і ви повинні відмовляти їх від цього. Нагадуйте своїм дітям мити руки кожного разу, коли вони гладять тварину.

 

Миття рук — це дія, яка займає менше хвилини, і це найефективніший і найпростіший спосіб захистити себе від мікробів та інфекцій.

 

3. Гігієна тіла

 

Одним з найважливіших аспектів особистої гігієни є догляд за своїм тілом. Гігієна тіла означає підтримувати кожну частину свого тіла в чистоті, щоб залишатися здоровим. 

 

Здорові гігієнічні звички включають дотримання наступного:

 

Шкіра

Шкіра є найбільшим органом нашого тіла, який захищає нас від усіляких мікробів і елементів. Він також уразливий для бактерій та інших мікробів у разі подряпин або поранень на шкірі. Ви можете зробити наступне, щоб забезпечити гігієну шкіри вашої дитини:

 

 • Навчіть своїх дітей приймати ванну щодня. Також важливо приймати душ до або після школи і, звичайно, після ігор на вулиці.

 • Навчіть їх чистити різні частини тіла – руки, пахви, ноги, стопи, суглоби, спину, пупок, лікті та коліна. Ви повинні спочатку показати їм, як це робити, а потім дозволити їм практикуватися.

 • Тримайте окреме мило для купання для своїх дітей.

 • Переконайтеся, що ваші діти не поспішають, приймаючи ванну чи душ, оскільки вони можуть не помітити очищення вух і шиї.

 

Волосся

Гігієна волосся має таке ж значення, як і гігієна шкіри. Неакуратне волосся та неправильний догляд можуть призвести до таких проблем, як воші, лупа та інші інфекції шкіри голови.

 

 • Діти схильні до зараження вошами. Отже, ви повинні навчити своїх дітей мити голову принаймні двічі на тиждень.

 • Ви також повинні навчити дитину не ділитися з іншими особистими предметами, такими як гребінці, подушки та головні убори.

 • Якщо у вашої дівчини довге волосся, скажіть їй не розчісувати його ретельно гребінцем з широкими зубами. Зав'язування волосся запобігає накопиченню бруду на волоссі.

 

Особиста гігієна дітей, засоби гігієни

 

Ноги

Напевне, ви не раз чули фразу «смердять ноги». Але чи знаєте ви, чому це відбувається? Виникає через скупчення бактерій на стопах, особливо коли бактерії контактують з потом. Якщо ваші діти цілий день носять взуття без шкарпеток, на їхніх ногах збирається багато бруду. Ви можете допомогти своїм дітям підтримувати ноги в чистоті за допомогою таких кроків:

 

 • Навчіть своїх дітей мити ноги кожного разу, коли вони повертаються зі школи або після гри.

 • Навчіть їх правильно мити ноги, потираючи милом між пальцями ніг і під нігтями.

 • Після цього витріть ноги чистою тканиною.

 • Заохочуйте своїх дітей підтримувати чистоту взуття.

 

4. Гігієна здоров'я

Більшість дітей хворіють на простудні захворювання 6-8 разів на рік до 6 років. Тому вкрай важливо стежити за гігієною своїх дітей, щоб запобігти поширенню мікробів та інших бактеріальних інфекцій.

 

 • Коли ваша дитина захворіла на грип чи будь-яке інше інфекційне захворювання, не відправляйте її до школи чи гратися. Уникайте тісного контакту з іншими дітьми, щоб зупинити поширення мікробів.

 • Прикривайте рот серветкою або хусткою під час чхання або кашлю. Прищеплення дітям цієї звички зупинить поширення мікробів.

 • Використання дезінфікуючого засобу для рук — ще одна корисна звичка, якій ви повинні навчити своїх дітей. У випадках, коли вода занадто холодна для використання, або у вас немає доступу до мила чи води, дезінфікуючий засіб для рук може бути дуже зручним, особливо взимку.

 • Навчіть своїх дітей основам стандартів чистоти туалету та ванної кімнати. Наприклад, змивати туалет після використання, викидати використані серветки та інше сміття у відро для сміття тощо.

 

5. Гігієна порожнини рота

Гігієна ротової порожнини – це ще одна життєво важлива гігієнічна дія, яка, якщо не доглядати належним чином, може спричинити неприємний запах з рота, карієс та інші захворювання ротової порожнини. Але всього цього можна уникнути, якщо ваші діти мають звичку підтримувати гарну гігієну порожнини рота. Ось як ви можете це зробити.

 

 • Переконайтеся, що ваші діти чистять зуби двічі на день.

 • Навчіть їх також користуватися зубною ниткою.

 • Діти люблять цукерки, але після них важливо полоскати рот. Тому нагадуйте своїм дітям робити це навіть після їжі.

 • І кожні півроку рекомендується відвідувати стоматолога.

 

Особиста гігієна дітей, засоби гігієни

 

Майте на увазі, що жодна звичка не розвивається за одну ніч. І навчити дітей особистої гігієни може бути складно. Тому вам слід запастися терпінням, прищеплюючи дітям ці здорові звички.