Цікаві настільні ігри для дітей: як правильно обрати гру в залежності від віку дитини?

Вдала настільна гра для дітей — це та сама голка в копиці сіна. Знайти гарну гру, що підійде для кожного може бути дійсно непростою справою. Ось чому ми вирішили підготувати список настільних ігор в залежності від віку дитини, аби ви мали змогу підібрати найкращу гру для вашої дитини. Ці ігри веселі, розвивальні, зрозумілі та багаторазові. Тож почнемо з категорії ігор для найменших гравців.

 

Настільні ігри для дітей 4-5 років

Чотири роки — це доволі бентежливий рік для розвитку дітей. Чотирирічна дитина зазвичай дуже зайнята, випробовуючи свої межі та учачись слідувати інструкціям, беручи участь в удаваних іграх, що викликають бурю емоцій! Такі види діяльності, як настільні ігри, є чудовим способом грати та спілкуватися разом, а також допомагають їм працювати над розвитком соціальних, емоційних та фізичних навичок.

Ми зібрали деякі з наших улюблених ігор, у які можна грати з чотирирічними дітьми. Діти кожного віку унікальні та розвиваються у власному темпі, тож якщо ваша дитина ще не готова до ігор, це нормально! Ці ігри аж ніяк не призначені лише для 4-річних і можуть чудово підійти як для молодших, так і для старших дітей!

Вашій чотирирічній дитині також можуть сподобатися ігри, які ми запропонували в подальших списках для старших дітей! Також цілком можливо, що діти ще не зовсім готові грати в ігри в чотири роки, тому не засмучуйтесь, якщо ігри йдуть не зовсім так, як ви сподівалися!

 

Ігри для дітей 4+

Отже, наш невеликий список настільних ігор для дітей від 4 років відкриває карткова гра “Знайдеш пару?”. Ця проста гра сприяє розвитку уважності, швидкої реакції та комунікабельності.

Її правила доволі прості:

 1. Відкрити картку з колоди.
 2. Знайти малюнок, який є на картинці.
 3. Знайшовши першим — натиснути на дзвоник.
 4. Показати, що ти знайшов відповідний малюнок.
 5. Забрати картку собі.
 6. У кого більше карток, той і переміг.

Настільна гра "Знайдеш пару?"Настільна гра "Знайдеш пару?" компоненти

 

 

Ще одна весела командна гра, яка неодмінно стане бажаною в будь-якій компанії дітей і дорослих, називається “Схопи мене”. Гра від українського виробника STRATEG має легкі правила.

У цій грі вам потрібно обрати собі одного з персонажів та за допомогою спеціальної липкої долоні схопити якомога більше черв'ячків. Але залишайтесь уважними, адже ловити будуть і вас.

В інструкції ви знайдете детальний опис двох варіантів гри. Ви також можете придумати власні правила та грати за ними. Гра чудово розвиває уважність та спритність і допомагає весело провести час.

Настільна гра "Схопи мене"Настільна гра "Схопи мене" компоненти

 

Більше про ігри для дітей від 4 років, ви можете дізнатись тут.

 

Настільні ігри для дітей 5-6 років

П’ять років, це той момент, коли відчуваєш, що немовлята вже стали дітьми. Так багато змін відбувається. Вони вже можуть багато чого робити самостійно без допомоги батьків. Увесь цей фізичний та емоційний розвиток робить їх ідеальним віком для нових і захопливих настільних ігор.

 

Ігри для дітей 5+

Наш список з іграми для дітей від 5 років починається з гри “Шалені мордахи”.

Гра побудована таким чином, що для досягнення мети необхідно повторювати емоції, зображені на картках. В процесі гри слід зібрати якомога більше колекцій, що складаються з трьох карт з однаковою емоцією. Гравці ходять по черзі, і запитують відсутні картки один в одного. Гра доволі швидка, одна партія займає приблизно 20 хвилин, та водночас вона принесе вам велику кількість позитивних емоцій та спогадів!

Настільна гра "Шалені мордахи"

 

 

А для дуже непосидющих бешкетників ми підготували гру “Твій гопак”.

Ця гра є адаптацією класичного твістора, що розрахована від 2 до 6 гравців. Набір становить собою поле з розміром 150х110 см та стрілку з кольорами. Правила для різної кількості гравців вказані на оберті.

Ця гра гарантує активний відпочинок будь-де! Ви та ваші діти точно проведуть час з користю, розвиваючи гнучкість та силу м’язів.

Гра Твістер "Твій гопак"

 

Остання гра з нашого списку ігор для дітей від 5 років називається “Крокозаврик”.

Гра являє собою веселу версію популярної гри-пантоміми "крокодил" для найменших. Ця версія має прості слова на картках, де до кожного підібрано малюнок. Тому навіть якщо ваші діти ще не вміють читати, вони все одно зрозуміють, що потрібно показати.

Настільна гра "Крокозаврик"Настільна гра "Крокозаврик" компоненти

 

Більше про ігри для дітей від 5 років, ви можете дізнатись тут.

 

Настільні ігри для дітей 6-7 років

Шестирічні діти швидко виходять зі стадії маленьких дітей і з кожним днем усе більше почуваються дорослими. Зазвичай у першому класі 6-річна дитина проходить різноманітні віхи розвитку:

 • Вчиться читати
 • Розв'язує прості математичні задачі
 • Підвищується концентрація уваги
 • Збільшується потреба в незалежності
 • Розвивається абстрактне мислення

Діти вчаться багато чому, граючи, і поєднання настільних ігор, наповнених правильним типом завдань, щоб відповідати їм на цьому етапі розвитку, є чудовим способом допомогти їм рости та розвиватись. Тому ми підібрали для вас найкращі дитячі настільні ігри для розвитку мислення, концентрації уваги та розвитку читання.

 

Ігри для дітей 6+

Однією з найкращих ігор для дітей від 6 років ми вважаємо гру “Не гальмуй метикуй!”.

Правила гри дуже прості — відкривайте умову та літеру, а потім якнайшвидше відповідайте. Можливо треба буде назвати міста на букву "Н", або супергероїв на букву "З" або речі, які коштують від одного мільйона на "К".

Така гра чудово розвиває концентрацію, креативність, уважність та швидкість мислення. Вона стане зіркою будь-якого вечора та буде в пригоді навіть під час довготривалих поїздок.

Настільна гра "Не гальмуй, метикуй"

 

Наступна гра стане справжньою знахідкою для юних поціновувачів містики та квестів. Настільна гра “Mr. Vamp” від українського виробника STRATEG відмінно підійде для дружньої групи юних сміливців, які готові ризикнути та битися зі справжніми лиходіями.

Правила такі: Кожен з учасників обирає свого героя, за якого він буде виконувати дії. Кидаючи кубик, гравець крутить рулетку, робить хід і бореться з нечистю, використовуючи свої можливості або бере предмет, що йому попався. Дітям доводиться розгадувати загадки, долати перешкоди та виконувати непрості завдання.

Мета квесту — перемогти головного вампіра або втекти із заплутаного лабіринту, врятуватися, відпливаючи по річці в човні.

Ця гра дозволяє тренувати пам'ять, увагу, спостережливість, логічне і стратегічне мислення.

Настільна гра квест "Mr. Vamp"Настільна гра квест "Mr. Vamp" картаНастільна гра квест "Mr. Vamp" компоненти

 

Ще одна гра для дітей від 6 років, яка допоможе з розвитком пам'яті та навичками читання, називається “Подорож Україною”.

Це покрокова пізнавальна настільна гра, що розрахована від 1-го до 3-х гравців. Суть гри легко зрозуміти та швидко навчитися грати, вона полягає у класичному принципі "кинь кубик та перемісти фішку", де виграє той, чия фішка дійде до фінішу.

Настільна гра "Подорож Україною"Настільна гра "Подорож Україною" компоненти

 

Більше про ігри для дітей від 6 років, ви можете дізнатись тут.

 

Настільні ігри для дітей 7-8 років

Коли дітям виповнюється сім років, вони вже дійсно стають на порозі насолоди від великої частини доступних настільних ігор.

Обираючи розвиваючі настільні ігри для дітей цього віку, ми думаємо в першу чергу про їхній рівень розвитку. У середньому 7-річні діти мають трохи більшу тривалість концентрації уваги, деякі все ще тренують навички з читання, хоча багато з них, можливо, також досягають успіхів у цій сфері, і вони з радістю пробують нові, менш «дитячі» речі, оскільки починають відчувати себе більше схожими на «дорослих».

 

Ігри для дітей 7+

В цьому списку ми зібрали деякі з наших улюблених ігор, у які можна грати з 7-річними дітьми:

 1. Токо Моко” - це розважальна асоціативна гра для компанії друзів та сім'ї, що дозволить зануритись у захопливий світ фантазій. Ваша мета – вгадати карту «ведучого» гравця, серед асоціативних карт інших учасників. Гравець, який заробить якомога більше карток стане переможцем. Такі ігри на асоціації дуже добре розвивають дитячу уяву і логіку.
 2. Ding ding” - весела гра для активних дітей від українського виробника STRATEG, що допоможе розвинути такі важливі якості, як швидкість реакції, уважність, спритність, а також допоможе при вивченні цифр. Принцип її полягає у тому, щоб швидко рахувати кількість предметів на картках. І той, хто збере найбільше карток з певною кількістю предметів стає переможцем. У грі також є спеціальний дзвіночок, завдяки якому процес стане ще цікавішим та веселішим.
 3. Октопу” - чудова міні гра на уважність, швидкість і пам'ять., де гравцям необхідно швидко знаходити збіги на картках і миттєво діяти. На початку всі отримують картку, що має деякі характеристики: колір, цифра та малюнок. І тепер гравцям потрібно зібрати ще три картки, кожна з яких відповідає бодай одній цій характеристиці. Для цього доведеться миттєво запам’ятовувати елементи ігрових карток, які відкривають з колоди.

Настільна карткова гра "Токо Моко"Настільна гра для дітей "Ding ding"Настільна гра "Октопу"

 

Більше про ігри для дітей від 7 років, ви можете дізнатись тут.

Ви також можете дізнатись більше про настільні ігри для компанії українського походження в статті: "Українські настільні ігри для компанії"