Бачити кров у раковині після чищення зубів може бути досить неприємно. Легко звинувачувати надто активне очищення зубів або щітку із жорсткою щетиною. Якщо ви виявите, що кровоточивість ясен стає майже щоденним явищем, можливо, настав час звернутися до лікаря.

 

Ось деякі з найпоширеніших джерел цієї проблеми та як з ними впоратися.

 

Догляд за зубами та порожниною рота, засоби для гігієни ротової порожнини

 

1. Неправильний спосіб використання зубної нитки

 

Якщо ви постійно використовуєте нитку для зубів і все ще помічаєте, що ваші ясна кровоточать, можливо, ви робите це неправильно. Фактично, чищення вгору та вниз може порізати та пошкодити ясна. Натомість спробуйте створити форму літери «С» навколо кожного зуба і обережно пройтися біля ясен, поки ви не уткнетеся в них, не надаючи сильного тиску. Таким чином, ви не пропустите приховані частинки їжі чи бактерії.

 

Приймаючи рішення, яку нитку купити, слід враховувати кілька моментів. У всіх нас проміжки між зубами різного розміру, а це означає, що та сама нитка не підійде всім. Деяким людям, можливо, доведеться вибрати товстішим або тоншим. Якщо ви не користуєтеся ниткою або використовуєте її непослідовно, ви залишаєте близько 35 відсотків нальоту між зубами.

 

2. Непостійний догляд за ротовою порожниною

 

Це може бути зрозуміло, але нерегулярне чищення зубів і використання зубної нитки можуть бути основними причинами кровоточивості ясен. Важливо, що деякі засоби гігієни ротової порожнини також можуть сприяти цій проблемі. Зокрема, антисептичні продукти, у тому числі рідина для полоскання та паста, руйнують мікробіом ротової порожнини.

 

Дуже легко пропустити чистку зубів, особливо якщо ви втомилися в кінці дня, але все ж таки дотримуйтесь режиму догляду за порожниною рота. Дослідження показують, що здорові ясна можуть стати хворими лише за день відсутності належного догляду за порожниною рота.

 

Підібрати засоби для догляду за ротовою порожниною або зібрати свій набір ви можете в нашому інтернет-магазині.


 

3. Гінгівіт

 

Гінгівіт - це термін, що означає запалення ясен, зазвичай викликане накопиченням зубного нальоту та каменю, а також підвищенням рівня бактерій. Гінгівіт також є першою стадією захворювання ясен, але не хвилюйтеся, це дуже поширений стан. Поганий догляд за ротовою порожниною зазвичай і є основною причиною гінгівіту, тому найкраще записатися на прийом до стоматолога для проведення ретельного очищення.

 

Догляд за зубами та порожниною рота, засоби для гігієни ротової порожнини

 

4. Пародонтоз

 

Захворювання пародонту (ясна) необоротне і може виникнути, якщо гінгівіт не лікується належним чином. Його симптоми можуть змінюватись від кровоточивості та неприємного запаху з рота до рухливості зубів та неправильного прикусу.

 

Якщо його не лікувати, захворювання пародонту може призвести до втрати кісткової маси та інших захворювань, таких як діабет та хвороби серця. Якщо ваші зуби трохи хитаються, запишіться на прийом до стоматолога якнайшвидше. Якщо він визначить, що запалення ясен – це результат пародонтиту, вам знадобиться професійне глибоке чищення. Ця процедура, що виконується стоматологом-гігієністом, видаляє запалення, наліт, камінь та відкладення нижче лінії ясен, усуваючи причину запалення в корені.

 

5. Інфекційне захворювання

 

Зубні інфекції можуть розвиватися внаслідок різних факторів, наприклад, карієс. Деякими ознаками інфекції можуть бути пухлина, неприємний присмак у роті, пульсуючий біль, чутливість до тепла або спонтанний біль. Якщо зуб заражається, цілком можливо, що інфекція вийде через ясна, у результаті утворюється міхур, схожий на прищ. Ця бульбашка може виточувати кров і бути болючим на дотик. Такі інфекції слід лікувати у лікаря негайно, щоб уникнути подальшого зараження.

 

6. Ліки

 

Деякі ліки, такі як препарати для розрідження крові, можуть мати побічні ефекти: вони знижують здатність крові до згортання, що призводить до більш легкої кровотечі, особливо на лінії ясен. Деякі інші препарати, які можуть спричинити кровоточивість ясен, – це антидепресанти та ліки від кров'яного тиску. Важливо повідомляти свого стоматолога про нові ліки, коли йдеться про діагностику захворювань та інших проблем з ротовою порожниною.

 

7. Погана ортодонтична гігієна

 

Коли є ортодонтія, особливо важливо усвідомлювати зростаючі проблеми з регулярною чисткою зубів. Коли ви носите брекети або інші ортодонтичні пристосування, легко випустити з уваги чистку невеликих прихованих плям на зубах, але частиною досягнення ідеальної прямої посмішки, про яку ви завжди мріяли, є дотримання режиму ротової порожнини, навіть якщо це означає в деяких додаткових зусиллях.

 

Інвестиції в електричну зубну щітку та іригатор можуть коштувати того, щоб тримати під контролем вашу ортодонтичну гігієну. Електричні щітки можуть обертатися від 3000 до 7000 помахів на хвилину. У кращому випадку людина, яка використовує мануальну щітку, робить близько 300 помахів на хвилину. Порада: більшість стоматологів рекомендують використовувати щітку з м'якою щетиною.

 

Іригатор призначений для попередження карієсу та інших патологій аналогічного типу; для догляду за ортодонтичними конструкціями (брекетами та протезами); для терапії хронічної форми гінгівіту та пародонтиту.

 

Купити іригатор ви можете тут.

 

Догляд за зубами та порожниною рота, засоби для гігієни ротової порожнини

 

8. Куріння

 

Всі ми знаємо, що куріння шкідливе для здоров'я, а запалення ясен — лише один із його побічних ефектів. Оскільки куріння перешкоджає руху крові, нестача кисню, що надходить до ясен, може призвести до запалення.

 

9. Вагітність

 

Під час вагітності ваше тіло може зазнавати багатьох незнайомих змін. Не дивно, що кровоточивість ясен не є винятком із довгого списку. Завдяки збільшенню кількості старих добрих гормонів приплив крові до ясен також може збільшитися, що може зробити їх дуже чутливими до зубного нальоту та бактерій. Результат? Ніжні ясна та кров під час чищення. Щоб знайти спосіб вирішення цієї проблеми під час вагітності, запишіться на прийом до лікаря.

 

10. Вживання оброблених харчових продуктів

 

Якщо вам потрібна ще одна підстава для вибору органічних продуктів, деякі інгредієнти в оброблених харчових продуктах можуть дратувати ясна та викликати незначну кровотечу. Якщо ви виявите, що схильні до кровоточивості ясен, винуватцями можуть бути цукор, смажена їжа, синтетичні консерванти, штучні барвники та ароматизатори, а також м'ясо з гормонами.

 

Рішення? Спробуйте оновити деякі продукти вашого раціону. Фрукти та овочі, поряд з кальцієм, вітамінами С і D та магнієм, є найважливішими компонентами здоров'я порожнини рота. Переконайтеся, що ви отримуєте добову дозу цих поживних речовин, що рекомендується.

 

11. Стрес і тривога

 

Стрес і тривога не можуть бути безпосередньо пов'язані з яснами, але вони, безумовно, можуть сприяти їх хворобливості. Накопичення стресу може призвести до запалення кровоносних судин, що може зруйнувати м'які тканини в роті і утруднити загоєння ясен, що кровоточать.