Генеральне прибирання – серйозний захід. Залежно від квадратури приміщення та ступеня забрудненості, цей процес може зайняти від кількох годин до кількох днів. Переважно починають цей захід двічі на рік – у весняний та осінній період. Найчастіше це прив'язується до зміни погодних умов. Про нюанси та етапи виконання робіт ми говоритимемо в даному матеріалі.
Етапи генерального прибирання
Збиральний процес складається з кількох етапів:
- Провітрювання. Якщо на вулиці тепло, ви можете сміливо залишити вікна у відкритому вигляді протягом пари-трійки годин. Однак, якщо на вулиці мороз, цілком достатньо буде і провітрювання протягом 15 хвилин. Чисте повітря важливе для людського здоров'я, особливо якщо в будинку проживають люди, які страждають на алергії або астму. Тому цим етапом у жодному разі не варто нехтувати.
- Підготовчий. На цьому етапі потрібно зняти штори, рушники та інший домашній текстиль. Речі слід ретельно випрати. А вироби, які не можна прати, потрібно здати в хімчистку. Також потрібно зібрати все сміття, розкласти речі на свої місця. Рекомендується гранично уважно оглянути стелю, оскільки нерідко в кутах збирається павутиння. Перед тим, як почати "генералити", її потрібно змахнути, скориставшись щіткою з довгою ручкою.
- Миття вікон. Це найбільш трудомісткий процес. Для того, щоб його трохи спростити, слід користуватися особливим інструментом – швабрами і безворсовими ганчірочками, призначеними конкретно для миття скляних поверхонь. Передбачається зняття та прання штор, протирання вікон спеціальними миючими засобами для миття вікон як з внутрішньої, так і з зовнішньої сторони. Також для підтримки презентабельного зовнішнього вигляду віконних отворів слід ретельно вимити підвіконня та рами.
- Очищення стелі та стін. Починати виконання робіт слід з того, що потрібно зняти картини та інші елементи декору, після чого старанно протерти стіни від пилу. Виконавцям належить прибрати пил з кутів, помити люстри та дзеркала, витерти пил з шаф та полиць. Предмети меблювання слід обробляти, як із внутрішньої, так і зовнішньої сторони. Пилосос включати рекомендується на слабкий режим, щоб не пошкодити шпалери.
- Чищення м'яких меблів. Має бути пропилососити меблі, після чого протерти вологою губкою або ганчіркою.
- Миття підлоги. Для виконання цього завдання необхідно заздалегідь відсунути всі предмети меблів. Для досягнення максимально позитивного ефекту слід скористатися спеціальними засобами миття підлоги. Також перед тим, як приступити безпосередньо до миття покриття, необхідно попередньо пропилососити.
- Прибирання кухні. Починати рекомендується з миття брудного посуду, вручну або використання посудомийної машини. Далі потрібно вимити фасад кухонних шафок, очистити витяжку, відмити кухонний фартух і ретельно вимити варильну поверхню. Побутову техніку також потрібно мити від забруднень, що утворилися.
- Чищення санвузла. Для чищення ванни, унітазу та раковини необхідно скористатися ефективною побутовою хімією для миття сантехніки. Обробляти потрібно ванну, душову кабіну, раковину та унітаз. Бажано залишити їх у такому вигляді на деякий час (виходячи з особливостей засобів для чищення) для розм'якшення забруднень. Завдяки цьому вам доведеться прикладати значно менше сил і енергії для їх усунення. Якщо є засмічення, рекомендується використовувати засоби для чищення труб.
Після того, як всі вищевказані етапи були успішно завершені, приміщення необхідно добре провітрити. Також якщо ви хочете, щоб у вас в будинку був ідеальний порядок, рекомендується додатково розібрати шафи, антресолі та полиці. Але цю процедуру провести потрібно заздалегідь до того моменту, як ви приступите до виконання самого генерального прибирання.
Основні принципи генерального прибирання
Досить часто недосвідчені господині губляться, не знаючи, з чого почати генеральне прибирання. Через це вони хапаються одночасно за кілька справ, а в результаті ніяк не можуть досягти бажаних результатів. При цьому втомлюються від виконаної роботи сильно. Тому для того, щоб не витрачати даремно свої сили, досвідчені клінери рекомендують застосовувати такі правила:
- Починати слід з найдальшого від вхідних дверей приміщення, переміщаючись по колу. Ви рухатиметеся за або проти годинникової стрілки, особливого значення не має.
- При виконанні робіт у кожному з приміщень слід дотримуватися вищезазначеного принципу також. Тобто необхідно починати з найдальшого від входу кута.
- Прибирання кухні та ванної кімнати повинно виконуватися в останню чергу.
- Виконання збирання повинно проводитися зверху вниз. Спочатку потрібно чистити стіни, а миття підлоги виконується на останньому етапі.
Основні відмінності поточного прибирання від генерального
Головна відмінність полягає в періоді виконання та ступеня очищення вертикальних та горизонтальних покриттів. Поточне прибирання необхідно виконувати кілька разів на тиждень, залежно від ступеня забрудненості приміщення. А ось генеральну достатньо виконувати двічі на рік. Також безперечно відмінність полягає в обсязі роботи, виконання якої необхідне. Під поточним прибиранням мається на увазі розкладання речей по місцях, миття підлог та протирання пилу. А ось генеральне прибирання є більш трудомістким процесом, який забирає від виконавця багато часу та сил.
Підсумки та висновки
Для того, щоб мінімізувати власні трудовитрати, можна за день виконувати прибирання тільки в одному приміщенні. Але дана тактика має один вагомий недолік. У такому разі саме прибирання може розтягнутися за часом настільки, що їй не буде кінця. Тому все ж таки рекомендується виділити один-два дні для того, щоб навести у своєму будинку ідеальний порядок, адже від естетичності житлового приміщення залежить не тільки настрій домочадців, але і їх здоров'я.