Напевно багато хто погодиться, що завдяки декоруванню інтер'єру будинку можна повністю перетворити приміщення, надавши йому особливий стиль та шарм, наголосивши на унікальності характеру господарів. Саме облаштування житлового простору є важливим кінцевим етапом кожного ремонту, адже саме аксесуари дозволяють зробити завершену картинку. Не всі запрошують для цього дизайнерів з різних причин. Але створити ефектний, стильний, і при цьому гармонійний простір не так і просто, як може здатися на перший погляд. Тому ми проконсультувалися з досвідченими дизайнерами і створили спеціально для вас список важливих моментів, що заслуговують на увагу в процесі створення прекрасного.

Декор для дому

Враховуйте розміри приміщення

Дуже важливо стежити за відповідністю розмірів певних предметів квадратурі кімнати. Цілком очевидно, що габаритні статуї та масивні люстри будуть вкрай недоречними у маленькій спальні. Крім відчуття захаращеності, приміщення візуально виглядатиме ще менше. Якщо говорити про невеликі кімнати, бажано уникати «перенасичення» окремими деталями. А ось у великих просторах дрібні аксесуари виглядатимуть недоречно. Вони просто загубляться у загальній площі. В результаті не варто від них очікувати естетичного ефекту, який був задуманий спочатку.

Підбір кольорової гами

Елементи декору повинні бути близькими за тоном, або навпаки контрастувати з основним кольором. Досить часто, щоб зменшити тиск домінантного кольору та оживити дизайн, багато хто вдається до яскравих елементів. І насправді такий хід допомагає досягти відмінних результатів, за грамотного підходу звичайно. А ось надмірно строкате оформлення швидше за все зробить приміщення незатишним та перевантаженим. Важливо зберігати гармонію та цілісність композиції. Для грамотного поєднання відтінків рекомендується витримувати їх у певній пропорції: 60-30-10. В даному випадку 60% приміщення має бути виконано в основній кольоровій гамі, 30% - це додатковий колір (найчастіше це штори та палас), а 10% - яскраві акценти (вази, статуетки, картини, подушки).

Декор дома и квартирыРифма важлива не лише у поезії

Гарний декор неминуче має на увазі майстерне поєднання предметів між собою. Саме завдяки цьому дизайн набуває цілісності. Всі аксесуари, незалежно від того, годинник це, вази або кімнатні рослини, повинні римуватися між собою. Йдеться тому, що вони мають перетинатися за певними характеристиками (текстура, форма). Досить часто дизайнери повторюють текстуру штор на оббивці крісел, а подушки використовують у тон до картин, що висять над диваном. Насправді немає потреби у використанні ідентичних матеріалів та відтінків. Цілком достатньо буде схожої палітри або фактури.

Одна кімната – один стиль

Всі елементи декору, що використовуються, повинні відповідати загальній концепції. Наприклад, використання квіткових принтів у лофті або скндинавському інтер'єрі швидше за все буде недоречним. Те саме стосується й картин у масивних рамах у стилі хай-тек. Але при цьому в ньому стильно виглядатимуть чорно-білі фото в лаконічних оправах.

Але є випадки, коли різні стилі дизайнери міксують цілеспрямовано. Але у будь-якому разі предмети з різних жанрів мають бути ідейно пов'язані між собою, доповнюючи одне одного. Але оскільки цей стиль досить складний у реалізації, такі сміливі експерименти краще довірити професіоналам.

Поєднання фактур

Щоб дизайн не виявився нудним, слід використовувати різні фактури. В одному приміщенні можливе поєднання матових та глянсових поверхонь. Наприклад, аксесуари з дерева та дзеркал. Також чудово виглядають комбінації з тканин в оббивці меблів, диванних подушок, пуфиків та штор. Особливо стильно виглядають речі, які між собою об'єднані однією характеристикою (статуетки однієї форми та з різних матеріалів). Подібні контрасти фактур додадуть приміщенню глибини.

Декор квартириНе забувайте про індивідуальність

Не найкращим рішенням буде робити все «під копірку». У своєму будинку не завжди вдасться детально втілити красиві картинки із глянцевих журналів через відмінності розмірів стін та планування. До того ж значно приємніше перебувати у «своєму» будинку, а не мешкати у безликому шоурумі. Відмінно повісити замість картини сімейні фотографії, а на стелажах та полицях розкласти сувеніри, зроблені дітьми власноруч.

Пам'ятайте про практичність

Незважаючи на те, що декор виконує насамперед естетичну функцію, не слід забувати і про безпеку та функціональність. Наприклад, якщо у вашому будинку є маленькі діти, не найкращим рішенням буде розставляти дорогі вази у всіх кімнатах. Також не варто купувати килими з високим ворсом, якщо в будинку мешкають пухнасті домашні вихованці. Важливо пам'ятати, що аксесуари повинні сприяти створенню затишку, а чи не незручностей для власників.

Підбиваємо підсумки

Декорування інтер'єру – складний процес. І підходити до нього слід максимально обдумано та акуратно. Різноманітні деталі можуть зробити ваше житло, як оригінальним і затишним, так і здешевити або перевантажити приміщення, якщо їх поєднувати неправильно. Але найголовніше – щоб інтер'єр був саме ваш, відповідав вашому характеру та захопленням. Тільки в такому разі вам буде на нього не лише приємно дивитися, а й комфортно жити.