Кількість
|
Ватрість
|
||
|
Купити батарейки в інтернет-магазині Oneprice
Переважна більшість невеликих гаджетів черпають енергію з такого виробу як батарейки, у зв'язку з чим даний тип енергоносіїв має досить широкий видовий і типовий ряд з характеристиками, місцем застосування, і енергоємністю. Історія батарейок почалася в 1798 році і з тих пір зовнішній вигляд, функціонал, і обсяги енергії, що вміщається такими носіями, зазнали суттєвих змін і поліпшень, завдяки чому з наукової приблуди для експериментів батарейки набули статусу невід'ємної частини повсякденного життя.
Такий спосіб транспортування та зберігання енергії має як плюси, так і мінуси. Плюси полягають у помірній вартості та високому терміні придатності, а також компактності та легкодоступності. Мінуси – у поганій екологічності при ускладненій утилізації.
Різновиди батарейок
Оскільки діапазон гаджетів та аксесуарів, в яких використовуються батарейки, вкрай широкий і різноманітний за своїми розмірами та складовими, це обумовлює необхідність різноманітності і в самих енергоносіях. Батарейки різних типів відрізняються між собою потужністю, формою та терміном експлуатації. Серед основних типорозмірів можна назвати такі:
● Тип С - цей тип батарейок може бути як сольовим так і лужним, із середньою напругою в 1,5В. Альтернативна назва "середнє барило". Типові розміри26,2 х50мм. Довжина характерна схожістю з типорозміром АА (50,5 мм), тому дає можливість заміни цим типом.
● Тип D – маркуються залежно від хімічної складової (сольові – R20; лужні – LR20). Типові розміри становлять 34,2 х61, 5мм. Звичайна ємність таких батарей коливається від 8 до 12 тисяч мА-год. Альтернативна назва "великі барила"
● Тип АА - Альтернативна назва "пальчикові батарейки" є найпоширенішим типорозміром, розмір таких батарейок 14х50,5мм. Цей типорозмір характерний тим, що в ньому виготовляють одноразові батарейки, так і багаторазові акумулятори. Ni-MH. За хімічним складом існують сольові та лужні, у випадку з іншими, вони набагато довговічніші та їх ємність у рази вища.
● Тип ААА - Альтернативні назви "мізинчикові" та "міні-пальчикові". Характерні розміри становлять 10,5 х44, 5 мм. У цьому типорозмірі є як вторинні, і первинні елементи харчування. Через існування батарейок з різним складом електролітної рідини варіюється і їхня мінімальна напруга. У лужних батарейках це 1.5В і 1250мА·год, в сольових - 1.5В і 500мА·год, а акумуляторних батареях Ni-MH - 1.2В і 300-1250мА·ч.
● Тип А23 - найменший типорозмір серед інших бочків з шириною 10,5мм і висотою 28,9мм. Як правило, використовують у брелоках.
● Тип РР3 - прямокутна крона, що забезпечує високий рівень напруги 9В. Елементи живлення цього типорозміру можуть бути як літієві і сольові, так і лужні за складом електроліту, завдяки чому ємність варіюється в межах 400-1200 мА·год (найсильніші сольові, літієві - найсильніші). Розміри становлять 48,5 х26, 5х17, 5мм. конструкція самої крони є корпусом з шістьма батарейками з лужною або сольовою основою, або з трьома літієвими.
● Тип таблетка – серед найпоширеніших, цей тип найменший. Використовують такі маленькі елементи живлення для годинника, ліхтариків, тюнерів, калькуляторів та інших. Форма такого типорозміру є циліндричною, у ній діаметр більший за висоту. Найпоширеніші типорозміри "таблеток" - CR2032 та CR2025.
Також існують і менш поширені типи батарейок, які на сьогодні просто або вийшли з експлуатації, або вкрай до цього близькі.
Що стосується видів батарей з електролітної рідини та сфери їх використання:
➢ Сольові елементи живлення мають невелику ємність (від 700 до 850 мАг), тому краще використовувати їх для живлення приладів з низьким енергоспоживанням. Якщо використовувати таку батарейку в потужному приладі, він попрацює кілька хвилин і ємність батареї вичерпається.
➢ Лужні елементи живлення мають набагато більшу ємність (від 1500 до 3200 мАг), що дозволяє живити пристрої з високим енергоспоживанням. Лужні батареї у пристроях з низьким навантаженням можуть працювати кілька років.
➢ Літієві елементи живлення підходять для постачання енергії потужної техніки. Все завдяки тривалості експлуатаційного періоду.
➢ Ртутні елементи живлення менш поширені через потенційну небезпеку для здоров'я та навколишнього середовища, а також складнощів утилізації.
➢ Срібні акумулятори використовуються для живлення дорогих пристроїв. Через високу вартість вони не застосовуються повсюдно.
Підібрати необхідні вам типорозміри від різних виробників та широкою варіативністю ємностей, за приємною ціною, ви можете з великого асортименту інтернет-магазину Oneprice.