Ароматерапія не панацея, але має багатообіцяючі переваги. Уявіть, якби подих певного аромату міг змінити ваш настрій, знизити рівень стресу або дати вам дозу настільки необхідного дзен. Це фундаментальне переконання, яке стоїть за ароматерапією, що постійно зростає оздоровчою тенденцією.

 

Що таке аромотерапія?

 

В ароматерапії використовуються олії на рослинній основі, які виготовляються з рослин. У більшості випадків люди використовують ефірні олії для створення різних ароматичних профілів у своїх будинках.

 

У своїй найкращій формі ефірні олії являють собою чисті рослинні олії без домішок, висококонцентровані екстракти, отримані з рослин, листя, шкірки цитрусових та квіткових пелюсток. Ми повинні думати про ароматерапію як про цілісне лікування, в якому використовуються натуральні дари природи для підвищення життєвої сили, щастя та здоров'я.

 

Затяті шанувальники ароматерапії використовують свої олії для різних цілей, але деякі популярні оздоровчі цілі включають:

 

  • Поліпшення настрою

  • Забезпечення спокою

  • Очищення пір

  • Зниження стресу

 

Ароматерапія, дифузори, ефірна олія

 

Історія ароматерапії

 

Більшість культур протягом всієї історії використовували місцеві рослини з лікувальною метою, і ароматерапія виросла з цих знань.

 

Як правило, Близькому Сходу приписують створення дистиляції ефірних олій, але тільки в 1900-х роках вона стала ширше використовуватися. Це багато в чому пов'язано з французьким хіміком Рене-Моріс Гаттефосс, який ввів термін «ароматерапія» і приніс його в маси.

 

Чи працює аромотерапія і чи безпечно це?

 

Деякі дослідження показують, що аромотерапія може покращити наш режим сну, допомогти нам впоратися з тривогою та депресією, а також покращити якість життя людей з хронічними захворюваннями та болем. Тим не менш, якщо у вас є якісь тривожні симптоми, завжди обговорюйте свої проблеми з лікарем.

 

При використанні ефірних олій безпосередньо на шкірі пам'ятайте про свій індивідуальний стан. Найкраще тестувати ефірну олію на шкірі або у ванні. Якщо ви не маєте роздратування або запалення, ви можете наносити її.

 

Пам'ятайте: не всі ефірні олії безпечні для вашої шкіри, тому перевірте на невеликій ділянці шкіри, перш ніж обливати себе лимонною, лавандовою або будь-якою іншою олією. Ставтеся з обережністю до використання ефірних олій, якщо ви приймаєте певні ліки або у вас є проблеми зі здоров'ям, які можуть зробити вас більш чутливими.

 

Ароматерапія, дифузори, ефірна олія

 

Які переваги ароматерапії?

 

Правильне використання ароматерапії справді дає багато значних переваг.

 

Це може допомогти вам розслабитися

Вночі, коли ваш розум у метушні, подумайте про те, щоб розпорошити або нанести ефірну олію лаванди. Це може допомогти заспокоїти ваші почуття та зменшити занепокоєння.

 

Лаванда має легендарну здатність заспокоювати. Як говорить історія, після того, як Гаттефоссе обпік собі руки, він намазав одну з ран лавандовою олією. Він зрозумів, що рука, на якій була лавандова олія, зажила швидше. Тепер ми знаємо, що олія лаванди діє як клітинний регенератор. Вона спонукає організм виробляти більше клітин.

 

З погляду запаху, коли нам подобається те, що ми пахнемо, виникає ефект доміно через те, як влаштовано тіло. Насолода ароматом допомагає розширити зіниці і ваше тіло виробляє хімічні речовини, які можуть стимулювати розслаблення гладкої мускулатури кровоносних судин. Коли ваше тіло проходить через процес розширення судин, ваш кров'яний тиск знижується, а частота серцевих скорочень трохи сповільнюється, що є сигналом спокою і розслаблення.

 

Міцний сон

Якщо у вас проблеми зі сном, ви не один такий. Кожен третій дорослий регулярно не висипається. Частково це можна віднести до «мавпячого розуму», який не дозволяє нам відключатися, коли ми стрибаємо в ліжко. Тим не менш, щоденна аромотерапія з заспокійливими маслами може значно допомогти заспокоїти розум і тіло, підготувавши вас до оптимального відпочинку та допомагаючи розслабитися, коли ви почуваєтеся пригніченим.

 

Виберіть заспокійливий аромат, наприклад олію лаванди, яка, як було доведено, знижує кров'яний тиск і частоту серцевих скорочень при вдиханні, додайте кілька крапель в ароматичний дифузор приблизно за годину до сну.

 

Справляється зі стресом

У дні, коли зустрічі накопичуються, а ваш список справ ніколи не коротшає, боротьба зі стресом життєво важлива, щоб протриматися до кінця дня. Певні олії ідеально підходять для використання в залежності від того, що викликає у вас стрес. Якщо у вас занепокоєння, вам краще підійдуть цитрусові олії, які, як було доведено, допомагають зменшити тривогу. Якщо депресія – ви можете вибрати щось, що надихає, з сімейства м'ятних.

 

Підвищує енергію та концентрацію

Нюх - це такий сильний орган чуття, що він може викликати напрочуд сильні реакції у вашому тілі. Так само, як лаванда сприяє спокою та розслабленню, яскраві або пряні аромати, такі як цитрусові, м'ята та імбир, заряджають енергією. Розпорошення цих ароматів може допомогти підвищити концентрацію уваги, пильність та продуктивність, що робить їх відмінними для ранкового чи полуденного підбадьорення.

 

Зробіть ароматерапію частиною свого розпорядку дня, розпорошуючи бадьорі олії, такі як цитрусові, м'ята, імбир, евкаліпт або лемонграс відразу після пробудження. Замість того, щоб пити напій з кофеїном під час полуденного занепаду сил, спробуйте натомість аромотерапію.

 

Сприяє глибокому діафрагмальному диханню

Коли востаннє ви робили такий глибокий вдих, який повністю наповнював ваші легені, і ви відчували себе невимушено і знімали напругу в плечах? Якщо ви не можете згадати, аромотерапія може бути нагадуванням, яке вам потрібно.

 

Коли ви відчуваєте запах, ви починаєте процес більш глибокого дихання. Вдихання хімічних сполук, що містяться в олії, у ваше тіло посилює відчуття глибокого дихання. Коли ви вдихаєте та видихаєте більш усвідомлено та в більш повільному темпі, ви проводите рефлекторну реакцію, яка сприяє зниженню частоти серцевих скорочень та артеріального тиску та запускає всю ємність легень, що, у свою чергу, приносить більше кисню та поживних речовин.