У наш час скотч – доступна та популярна річ. Купити скотч можна практично в будь-якому господарському чи канцелярському магазині.

 

Adhesive tape 45 yd - transparent - 6pcs. | kartony24.eu

 

Скотч прийнято використовувати в основному для того, щоб склеїти разом кілька предметів, проте за майже століття його існування з'явилися й інші способи його застосування, причому деякі з них дуже несподівані. Якщо у вас є скотч під рукою, то багато неприємностей, непередбачені ситуації і навіть події для вас не становитимуть жодної небезпеки.

 

Тому пропонуємо вам добірку незвичайних способів корисного використання скотчу:

1. Очистити одяг від шерсті домашніх тварин

Часто одяг із першого погляду видає щасливих власників домашніх тварин. Якщо у вас є домашні тварини, то вам, напевно, знайома така проблема — очистити одяг від шерсті. Найчастіше, щоб це зробити, купують липкий ролик. Але може статися так, що ролика під рукою не виявиться. У цьому випадку можна використовувати скотч: відмотайте трохи скотчу, прикладіть клейкою стороною до одягу і різко смикніть - всі волоски, що налипли на одяг, приклеяться до скотчу. До речі, в такий же спосіб можна очистити ваш улюблений светр від катишків, не пошкодивши при цьому тканину.

 

2. Відмінна заміна лейкопластиру

Якщо ви отримали неглибоку, але болісну рану, і кров ніяк не зупиняється, то ретельно промийте пошкоджене місце, зведіть краї ранки разом і приклейте на це місце скотч – кров швидко зупиниться. Однак коли ви все ж таки дістанетеся до аптечки, то обробіть ранку йодом або зеленкою.

У такий же спосіб можна використовувати скотч для того, щоб запобігти появі мозолів. Якщо відчуваєте, що взуття нестерпно натирає, а лейкопластира немає під рукою, приклейте на це місце скотч: шкіра безпосередньо не контактуватиме з взуттям, що означає, що вам одразу ж стане легше.

 

3. Забезпечте себе у воєнний час

В умовах вибухів та стрілянини скляні вікна можуть становити додаткову небезпеку. При вибуху особливу небезпеку несуть гострі уламки, що розлітаються, і заклеювання вікон здатне зменшити її. Вікна у старих дерев’яних рамах більш чутливі до вибухової хвилі, ніж у склопакетах. Ви можете використовувати звичайний або скотч малярний, проте підійде і газета чи смуги тканини, змащені милом. Останній варіант найпростіше видалити зі скла, коли небезпека мине. Наклеюйте скотч навхрест, а потім додавайте довгі смужки, щоб вийшло щось, що нагадує сніжинку або подібний візерунок.

 

4. Збережіть кінчики шнурків для взуття

Навіть найякісніші шнурки з часом втрачають свій первісний вигляд, і стає складно і проблематично вдягнути їх у дірочки взуття. Якщо ж обмотати кінчики канцелярським скотчем, що розтріпалися, то вони і виглядатимуть майже як нові, і вдягнути їх у дірочки буде легко.

 

5. Зробіть манікюр

Все, що знадобиться для цього: скотч середньої липкості, лак для нігтів та пінцет. Спочатку перевірте, наскільки добре скотч тримається на нігті — важливо, щоб він легко відклеювався. Якщо все гаразд, то можна переходити безпосередньо до нігтів. Спочатку пофарбуйте нігті лаком в один шар і дочекайтеся, поки він повністю висохне. Потім наріжте скотч фігурами або візерунками, якими захочете, та наклейте на нігті. Після цього нанесіть шар лаку та акуратно видаліть зайвий скотч пінцетом. Таким чином, ви отримаєте цікаві візерунки на нігтях, де був скотч.

 

6. Зробіть безпечним все гостре

Іноді треба взяти із собою якийсь гострий предмет, до якого немає чохла: ножі чи ножиці, викрутки та інші небезпечні предмети. Так ось, обмотавши гострий край скотчем, ви захистите себе від порізів і травм, а також свій пакет або сумку.

 

Image for article titled Weird but Surprisingly Practical Uses for Scotch Tape

 

7. Зробіть матове скло прозорим

Якщо наклеїти скотч на матове скло, то через нього можна буде бачити майже так само добре, як через прозоре. Справа в тому, що світло, потрапляючи на поверхню матового скла, розсіюється, а клейовий шар на скотчі заповнює нерівності в матовому склі, і в результаті промені світла набагато легше проходять через нього.